Kegel idrar tutamama dahil mesane problemleri için egzersizler

Inkontinans / OAB Eğilimler

Kegel egzersizleri doğal idrar kaçırmayı kontrolü için en etkili yollardan biridir.

İdrar çoğu insan hakkında konuşmak bir şey değildir. o tuvalet kase aşağı gözden uzak dönerken biz zorlukla oa geçen bakışta daha vermek. Oysa idrar değişiklikler – renk, koku ve tutarlılık – vücudunuzun durumu hakkında önemli ipuçları sağlayabilir. Idrar yeme oldum ne ortaya çıkarabilir, içme oldum ne kadar ve hangi hastalıklar var; “İdrar ve idrar tahlili doktorlar sağlık baktım yollarından biri yüzlerce yıl için, var,” Tomas Griebling, MD diyor …

Pelvik taban kasları zayıf olduğunda, istemsiz idrar kaçağı olup olmadığını daha büyük risk altındadır. Kegel egzersizleri ile idrar kaçırmayı iyileştirilmesi değeri artık yaygın olarak kabul edilmektedir.

İşte bilmeniz gerekenler

: Kadınlarda anlama Üriner inkontinans

Kegel egzersizleri kimler yararlanabilir? Herkes, herhangi bir yaşta, kim üriner inkontinans veya sızıntı idrar uğrar. Egzersiz özellikle stres üriner inkontinans olanlar yardımcı olurken, aynı zamanda, bir başka yaygın türü olan yardımcı aşırı aktif mesane gelen inkontinansı yapabilirsiniz. urge ile işemek için ani bir dürtü var ve her zaman tuvalete bunu yapmazlar. idrar kaçırma sorunu olan erkeklerin de Kegel egzersizleri yapabilirsiniz. erkekler üzerinde yapılan çalışmalar bu egzersizleri prostat ameliyatından sonra gerçekleşebilir üriner inkontinans geliştirmek olduğunu göstermiştir; Kegel egzersizleri nasıl yapılır edilir? Pelvik taban kas egzersiz için, idrar akışını durdurmaya çalışıyorlar iddia. çekin ve bu kaslar sıkın. Daha sonra 10 saniye dinlenmek, yaklaşık 10 saniye boyunca sıkmak tutun. 10 kasılmaların her gün üç veya dört setleri için deneyin; Nasıl Kegel egzersizleri yardım mı? Kegel üretra kontrol etmenize yardımcı kasları güçlendirmek egzersizleri. Bu kaslar zayıf olduğunda, sonuç üriner inkontinans olabilir; Ne zaman Kegels sonuçlarını görmek için beklemek gerekir? sizin pazı oluşturmak ve diğer kasları güçlendirmek için zaman alır gibi, o pelvik taban kasları güçlendirmek için zaman alır. Kegel üç ila altı hafta egzersizleri verin. Ve bunları yapmaya devam gerekir ve günlük bunları yapmak gerekir, unutmayın; Ne zaman ve ben Kegel egzersizleri nerede yapmalıyım? Kegels güzelliği gerçekten her zaman, her yerde sadece onları yapabiliyor olmasıdır. Hiç kimse ne yaptığını onlara sürece bilemez. Masanızda otururken, ya da TV izlerken, arabanızda olduğunda Kegels birkaç setleri yaparak deneyin. doğru Kegels yapıyorsun emin olmak için, uygun form tanımlamak için doktorunuza veya hemşirenize sorun. Onlar da bunları doğru yaptığını kontrol edebilirsiniz; Ben Kegel egzersizleri için herhangi bir ekipman ihtiyacınız var mı? Yalnız Kegels yapmak için. Kadınlar için, bazı doktorlar Kegel egzersizleri gibi ağırlıklı koniler kullanarak önerebilir. Fikir çeşitli ağırlıklarda mevcut bu vajinal koniler, takın ve Kegel yerde koni egzersizleri yapmaktır. Bir kadın yavaş yavaş o ekler koni ağırlığını artıracaktır. Bazen, Kegel egzersizleri, biofeedback, bu tür idrar kontrolü gibi bedensel süreçler üzerinde kontrol kazanmak yardımcı olan bir izleme sistemi ile birlikte kullanılır. Ve bazen Kegels çok kısa dozlarda alanında kaslarını hangi elektrik stimülasyonu ile birlikte yapılır. Ama hiçbir ekipman ile, kendileri tarafından Kegel egzersizleri yapmak seçebilirsiniz; Kegel egzersizleri başka faydaları var mıdır? Evet. Kegel egzersizleri üriner inkontinans geliştirmek için sadece iyi değil. Bunlar genellikle Kegel tarafından keşfedilen bir kaza sonucu “yan etki” olarak seks terapisi tavsiye edilir. O geri bu cinsel yararları hakkında onun hasta duydum. Onlar güçlendirilmiş kez pelvik taban kasları orgazm sırasında daha güçlü sözleşme.