ketonlar

diyabet Eğilimler

kanınızda veya idrarda keton için bir keton test eder. Ketonlar vücut enerji için yağ bozulduğunda yapılan maddelerdir. Normalde, vücudunuz diyet karbonhidrat ihtiyacı olan enerjiyi alır. Ama depolanan yağ bozuldu ve diyet kan şekeri (glikoz) düzgün kullanamaz vücudunuzun enerji için veya eğer şeker (glikoz) ile vücut sağlamak için yeterli karbonhidrat içermiyorsa ketonlar yapılır.

bir laboratuvar tarafından analiz kan testi ketonlar ölçüm en doğru yöntemdir. Böyle bulantı, kusma veya karın ağrısı gibi hastalık belirtileri görüldüğünde diyabet, bütün insanlar için tavsiye edilir. Bu belirtiler genellikle yüksek kan şekeri ile olur ve diyabetik ketoasidoz, bir potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir durum var anlamına gelebilir.

Ana kan veya idrar keton testleri

Özel bir hazırlık bu testi yaptırmadan önce gereklidir.

Eğer nasıl yapılacağını testi, riskleri, ya da ne sonuç anlamına gelecektir ihtiyacı konusunda sahip olduğunuz herhangi bir endişeleri konusunda doktorunuzla konuşun. (PDF dokümanı nedir?) Eğer bu testin önemini anlamak tıbbi test bilgi formunu doldurarak yardımcı olmak.

Kan irade bir numune alarak sağlık meslek

Bazı ev kan şekeri metre de kan keton ölçebilirsiniz. Eğer kan şekeri ölçmek için kullandığınız parmak prick yöntemini kullanın.

o kişinin hasta olduğunu, özellikle diyabet olan bir kişiyi izlemek; Düşük karbonhidrat diyeti ve / veya yüksek yağlı diyet bir kişi izlemek; çok kusma iştahsızlık ya da oruç, nedeniyle yemek mümkün olmayan bir kişiyi izlemek ve / veya kimin ishal vardır; hasta bir kişi Monitör; diyabet veya gestasyonel diyabet geliştirdi hamile bir kadın izleyin.

kan akışını durdurmak için üst kol etrafında elastik bir bant sarın. Damar içine iğne koymak daha kolaydır böylece büyük bant altında damarları yapar; alkol ile iğne sitesini temizleyin; damar içine iğne koyun. Birden fazla iğne batması gerekebilir; kan ile doldurmak için iğneye bir boru bağlayın; Yeterince kan toplandığı zaman kolundan bant çıkarın; iğne çıkarılır olarak iğne sitesi üzerinden bir gazlı bez ya da pamuk uygulayın; site ve sonra bir bandaj ile basınç uygulayın.

Temiz bir kapta bir idrar örneği toplamak; test şeritleri veya tabletlerin şişe üreticinin yönergeleri izleyin; İdrar numunesinde elde tuvalet kağıdı, kasık saç, dışkı, adet kanını ya da diğer yabancı maddeleri kaçının.