krill yağı: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Aceite de Krill, Asit Docosahexaénoïque, Asitler Gras Omega 3, Asitler Gras N-3, Asitler Gras Polyinsaturés, Asitler Gras W3, Antarktika Krill Yağı, Concentré de PROTEINES Marines, DHA, dokosaheksaenoik asit, EPA, Euphausia Superba Yağı, Euphausiacé, Eu. .; Tüm İsimler Aceite de Krill, Asit Docosahexaénoïque, Asitler Gras Omega 3 Bkz Asitler Gras N-3, Asitler Gras Polyinsaturés, Asitler Gras W3, Antarktika Krill Yağı, Concentré de PROTEINES Marines, DHA, dokosaheksaenoik asit, EPA, Euphausia Superba Yağı, Euphausiacé , Euphausiids Yağı, Huile d ‘Euphausia Superba, Huile de Krill, Huile de Krill Antarctique, Huile d’Omega 3, Deniz Protein Konsantre, n-3 yağ asitleri, Omega 3, Omega-3 yağ asitleri, omega-3, Omega 3 Omega-3 yağ asitleri, omega-3 yağ çoklu doymamış yağ asitleri, B-3 yağ asitleri; gizle İsimler

Krill yağı küçük, karides benzeri hayvandan yağdır. Balenli balinaların, quequeg ve balina köpekbalıkları öncelikle Krill yemek. Norveç kelimesi “kril” “balina gıda” anlamına gelir. İnsanlar, kril petrol çıkarmak kapsüller içine koyun ve tıp için kullanabilirsiniz. Bazı marka krill yağı ürünleri onlar Antarktika krill kullanmak olduğunu göstermektedir. Bu genellikle Euphausia Superba’nın adı krill türünü ifade eder; Krill yağı kalp hastalığı, bazı kan yağ (trigliserid), yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, felç, kanser, osteoarterit, depresyon, adet öncesi sendromu (PMS) ve ağrılı adet dönemleri yüksek seviyelerde kullanılmaktadır.

Krill yağı, balık yağı benzeri yağ asidi içerir. Bu yağlar şişme azalacaktır yararlı yağlar, düşük kolesterol olabilir ve kan trombosit daha az yapışkan hale getirmek için düşünülmektedir. kan platelet daha az yapışkan olduğu zaman bunlar pıhtı meydana getirmek üzere daha az olasıdır.

Yetersiz Kanıt fo; Yüksek kolestorol. araştırma, gelişmekte Belirli bir krill yağı ürün (Neptün Krill Yağı, Neptün Teknolojileri ve biyolojik kaynakları, Inc) 1-1.5 gram alarak günlük total kolesterol ve “kötü” düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL) kolesterol azalttığını gösteriyor, ve “iyi” yüksek artırır yüksek kolesterol hastalarda -density lipoprotein (HDL) kolesterol. 2-3 gram daha yüksek dozlar günlük olarak, aynı zamanda önemli ölçüde trigliserid, kandaki yağ başka bir tür seviyelerini azaltmak için görünür; Osteoartrit. Erken araştırmalar, belirli bir krill yağı üründen 300 mg alarak günlük osteoartrit olan kişilerde ağrı ve sertlik azalttığını göstermektedir; Premenstrüel sendrom (PMS). Erken araştırmalar, belirli bir krill yağı ürünü alarak PMS belirtileri azaltmak olabileceğini göstermektedir; Romatoid artrit. Erken araştırmalar, belirli bir krill yağı üründen 300 mg alarak günlük romatoid artrit olan kişilerde ağrı ve sertlik azalttığını göstermektedir; Yüksek tansiyon; inme; Kanser; Depresyon; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için krill yağındaki etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

(Üç aya kadar) kısa bir süre için uygun kullanıldığında Krill yağı MUHTEMELEN çoğu yetişkin için GÜVENLİ olduğunu. krill yağı üzerine yapılan araştırmalar yeterince güvenliğini veya olası yan etkileri değerlendirilmiştir değil. Ancak, kril yağı gibi kötü nefes, mide ekşimesi, balık tadı, mide, bulantı ve gevşek dışkı olarak balık yağı benzer bazı yan etkilere neden olabilir olasıdır; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince hamilelik ve emzirme döneminde krill yağı kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek; Deniz alerji: deniz alerjisi olan bazı insanlar da yağı takviyeleri krill alerjisi olabilir. Ancak petrol, krill için bir alerjik reaksiyon daha bilinir kadar kril yağı kullanmaktan kaçının veya bir deniz alerjiniz varsa dikkatli kullanmak için ne kadar muhtemel insanlar deniz alerjisi olan gösteren güvenilir bilgi yoktur; Cerrahi: krill yağı kan pıhtılaşmasını yavaşlatabilir için, ameliyat esnasında ve sonrasında kanama riskini artırabilir endişe vardır. en az 2 hafta zamanlanmış ameliyattan önce krill yağı kullanmayı bırakın.

Krill yağı, kan pıhtılaşmasını yavaşlatabilir. Ayrıca yavaş pıhtılaşma morarma ve kanama olasılığını artırabilir ilaçlar ile birlikte krill yağı alarak; Yavaş kan pıhtılaşma aspirin, klopidogrel (Plavix), diklofenak (Voltaren, Cataflam, diğerleri), ibuprofen (Advil, Motrin, diğerleri), naproksen (Anaproks, Naprosyn, diğerleri), dalteparin (Fragmin), enoksaparin içeren bazı ilaçlar (Lovenox) , heparin, varfarin (Coumadin), ve diğerleri.

Orlistat (Xenical, Alli) kilo kaybı için kullanılır. Bu bağırsaktan emilerek gelen diyet yağ engeller. Onlar birlikte alındığında da krill yağı emilimini azaltabilir (Xenical, Alli) Orlistat bazı endişeler vardır. Bu potansiyel etkileşim orlistat almak (Xenical, Alli) önlemek ve birbirinden petrol en az 2 saat krill için.

Krill’deki uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda krill yağı için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Banni, S. ve Carta, G., Murru, E., Cordeddu, L, Giordano, E., Sirigu, AR, Berge, K., Vik, H., Maki, KC, Di, Marzo, V ve Griinari, M. Krill yağı belirgin obez kişilerde 2-araşidonoilgliserolün plazma düzeylerini azaltır. Nutr Metab (Lond) 201; 8 (1): 7.

Sağlamıştır.Batetta, B., Griinari, M., Carta, G., Murru, E., Ligresti, A., Cordeddu, L, Giordano, E., Sanna, F., Bisogno, T., Uda, S., Collu, M., Bruheim, I., Di, Marzo, V ve Banni S. Endokannabinoidler obez Zucker fareleri ektopik yağ ve inflamatuar mediatörler azaltmak için (n-3) yağlı asitlerin yeteneği aracılık edebilir. J Nutr 200; 139 (8): 1495-1501.

Bengtson Nash, S., M., Poulsen, A. H., Kawaguchi, S., Vetter, W., ve Schlabach, Antarktika krili M. Kalıcı organohalojen kirletici yükünün doğu Antarktika sektöründen (Euphausia Superba’nın): temel bir çalışma. Sci Toplam Environ 12-15-200; 407 (1): 304-314.

Köprü, K.M., Gigliotti, J.C., Altman, S. ve Jaczynski, J. ve Tou, J.C. sindirilebilirlik, doku yerleşimine belirlenmesi, ve büyüyen sıçanlarda Krili protein konsantresinin, omega-3 yağlı asit içeriğinin metabolizması. J Agric.Food Chem 3-10-201; 58 (5): 2830-2837.

Chen, Y. ve C TOU’ya, J.C. ve Jaczynski J. amino asit ve izoelektrik çözündürme / çökeltme ile protein ve diğer bileşenler ve bütün Antarktika Krill (Euphausia Superba) için, kurtarma verimlerinin mineral bileşimi. J Food Sci 200; 74 (2): H31-H39.

Cipro, C. V, Taniguchi, S., ve Montone, Euphausia Superba ve Admiralty Körfezi (King George Island, Antarktika) gelen Pygoscelis cins penguenler çıkmamış yumurta ve çoğalma faktörleri tahmininde organoklorlu bileşiklerinin R. C. Ortaya. Chemosphere 201; 78 (6): 767-771.

Corsolini, S., Borghesi, N., Schiamone, A., ve Focardi, S. Polibromürlü Difenileterler, poliklorlu dibenzo-dioksinler, -furanlar ve Antarktika penguenleri üç türlerinde -biphenyls. Environ Sci Pollut.Res Int 200; 14 (6): 421-429.

Gigliotti, J.C. Smith, A.L., Jaczynski, J. ve Tou, Krili protein konsantresinin J.C. Tüketim dişi Sprague-Dawley farelerinde Erken böbrek hasarı ve nefrokalsinozis önler. 201 Urol.Res; 39 (1): 59-67.

Guerin, M., Huntley, M. E. ve Olaizola, M. Haematococcus astaxanthin: insan sağlığı ve beslenmesi için uygulamalar. Trends Biotechnol. 200; 21 (5): 210-216.

Hatanaka, A., Miyahara, H., Suzuki, K. I. ve Sato, S. İzolasyon ve Antarktik krill kuyruk eti hidrolisatın antihipertansif peptidler tanımlanması. J Food Sci 200; 74 (4): H116-H120.

Hellgren, Krillase K. Değerlendirilmesi gingivitis ve dental plak azaltılması için sakız. J. Clin Dent 200; 20 (3): 99-102.

Ierna, M., Kerr, A., teraziler, H., Berge, K., ve Griinari, krill yağı ile diyet M. Takviyesi deneysel romatoid artrit karşı korur. BMC Musculoskelet.Disord. 201; 11: 136.

Kidd P. M. Krill yağı kompleksi: güçlü nutraceutical sinerji. Toplam Sağlık 200; 25 (4): 15.

biliş, davranış ve ruh için Kidd P. M. Omega-3 DHA ve EPA: hücre zarı fosfolipidler ile klinik bulgular ve yapısal-işlevsel sinerji. Altern Med Rev 200; 12 (3): 207-227.

Le, Grandois J. Marchioni, E., Zhao, M., Giuffrida, F., Ennahar, S., ve Bindler, doğal fosfatidilkolin kaynaklarının F. İncelenmesi: sıvı kromatografi-elektrosprey iyonizasyon tandem kütle spektrometresi ile ayırma ve tanımlama moleküler cinsin (LC-ESI-MS2). J Agric.Food Chem 7-22-200; 57 (14): 6014-6020.

Lee, B., Sur, B.J., Han, J., J., Shim, I., Her, S., Lee, H.J. ve Hahm, D.H. Krill fosfatidilserin yaşlı farelerde Morris su labirentinde öğrenme ve hafızayı geliştirir. Prog.Neuropsychopharmacol.Biol Psikiyatri 8-16-201; 34 (6): 1085-1093.

Lukas, R., Gigliotti, J.C. Smith, B. J., ve Altman, S ve Tou dişi fareleri büyüyerek, omega-3 çok-doymamış yağlı asitlerin farklı kaynaklardan J.C. Tüketim uzun kemik kütle ve mikromimarisini etkiler. Kemik 201; 49 (3): 455-462.

Maki, KC, Reeves, MS, Çiftçi, M., Griinari, M., Berge, K., Vik, H., Hubacher, R., ve Rains, TM Krill yağı takviyesi plazma eikosapentaenoik konsantrasyonlarını ve kilolu dokosaheksaenoik asit artar ve obez erkek ve kadınlar. Nutr.Res. 200; 29 (9): 609-615.

McKenney, J.M. ve Sica, hipertrigliserideminin tedavisinde ilaç omega-3 yağ asitlerinin D Rolü. Farmakoterapi 200; 27 (5): 715-728.

Mori, T.A. omega-3 yağ asitleri ve insanlarda yüksek tansiyon. Clin Exp Pharmacol Physiol 200; 33 (9): 842-846.

Pacheco, P.H., Spisso, A., Cerutti, S., Smichowski, S. ve Martinez, cıva türlerin belirlenmesi için L.D. olmayan kromatografik tarama yöntemi. Antarktika örneklerinde cıva seviyelerinin izlenmesi için uygulama. Talanta 9-15-201; 82 (4): 1505-1510.

Piscitelli, F., Carta, G., Bisogno, T., Murru, E., Cordeddu, L, Berge, K., Tandy, S. ve Cohn, JS, Griinari, M., Banni, S., ve di, Marzo, yüksek yağ ile beslenen farelerden alınan metabolik ilgili dokuların endocannabinoidome üzerine diyet krill yağı V. Etkisi. Nutr Metab (Lond) 201; 8 (1): 51.

Schuchardt JP Schneider, I., Meyer, H. ve Neubronner, J., Von, Schacky C ve Hahn, EPA ve DHA A. dahil edilmesi, farklı omega-3 yağ asidi yanıt olarak, plazma fosfolipitleri içinde formulations– kril yağı vs balık yağı karşılaştırmalı biyoyararlanım çalışması. Lipidler Sağlık Dis 201; 10: 145.

Tou, J. C., Jaczynski, J., ve Chen, insan tüketimi için Y. C. Krill: besin değeri ve potansiyel sağlık yararları. Nutr Rev, 200; 65 (2): 63-77.

Winther, B., Hoem, N., Berge, K., ve Reubsaet, Euphausia Superba elde Krill’deki fosfatidilkolin bileşimin L izahı. Lipidler 201; 46 (1): 25-36.

Wu, Z., Jiang, G., Xiang, P., ve Yang, D., ve Wang, N. Saflaştırılması ve Kuzey Pasifik krill (Euphausia pacifica) için tripsin benzeri enzimlerin karakterizasyonu. Biotechnol.Lett 200; 30 (1): 67-72.

Yamada, H., Ueda, T., ve Yano, Pasifik Krill A. Suda çözünür ekstre PPARgama ve C / EBPalpha ekspresyonunu bastırmak suretiyle adipositlerdeki trigliserid birikmesini engeller. PLoS.One. 201; 6 (7): e21952.

Zhu, J.J., Shi, J.H., Qian, W.B. Cai, Z. Z., ve Li, hiperlipidemik sıçanlarda insan SW480 hücrelerinin serum lipidleri üzerindeki Krill’deki D. etkileri. Lipidler Sağlık Dis 200; 07:30.

Bottino NR. Euphausia Superba’nın ve E. crystallorophias: Antarktika krill iki türün lipid kompozisyonu. Zorunlu Biochem Physiol B 197; 50: 479-84.

Bunea R, El Farrah K, hiperlipidemi klinik seyri üzerinde Neptün Krill yağının etkileri Deutsch L. değerlendirilmesi. Altern Med Rev 200; 9: 420-8.

Calder PC. sorunlu sularda ya da başka bir balık masalı yağ dökerek: N-3 yağ asitleri, inflamasyon ve bağışıklık çoklu doymamış? Nutr Res 200; 21: 309-41.

Connor BİZ. N-3 balık ve balık yağından elde edilen yağ asitleri: ilacı veya nostrum? Am J Clin Nutr 200; 7; 415-6.

kronik inflamasyon ve romatizmalı belirtiler üzerinde Neptün Krill yağının etkisi Deutsch L. değerlendirilmesi. J. Am Coll Nutr 200; 26: 39-48.

Dunlap WC, Fujisawa A, Yamamoto, Y, ve ark. Antarktika Notothenioid balık, kril ve fitoplankton bir E vitamini bileşeni (alfa-tocomonoenol) işlevsel soğuk su adaptasyon ile ilişkili içerir. Zorunlu Biochem Physiol B Biochem Mol Biol 200; 133: 299-305.

Foran SE, Taşkın JG, Lewandrowski KB. konsantre over-the-counter balık yağı preparatlarında cıva seviyelerinin ölçümü: balık daha balık yağı sağlıklı mı? Arch Pathol Lab Med 200; 127: 1603-5.

Harris WS Miller M Tighe AP ve ark. Omega-3 yağ asitleri ve koroner kalp hastalığı riski: Klinik ve mekanik bakış açıları. Ateroskleroz 200; 197: 12-24.

GISSI-PREVENZIONE ve reanalysis On Yaprak A.. Sirkülasyon 200; 105: 1874-5.

Melanson SF, Lewandrowski EL, Taşkın JG, Lewandrowski KB. diyet ve tedavi omega-3 yağ asitleri için öneriler ve literatür bilgileri için etkileri: Ticari over-the-counter balık yağı preparatlarında organoklorinlerle ölçülmesi. Arch Pathol Lab Med 200; 129: 74-7.

plasebo kontrollü, çok merkezli, çift kör, Neptün Krill yağı monoterapi çalışması (NKO & # 848;. Erken evre Alzheimer hastalığı 2009

Sampalis F Bunea R Pelland MF, ve ark. adet öncesi sendromu ve dismenore yönetimi Neptün Krill Yağı etkilerinin değerlendirilmesi. Altern Med Rev 200; 8: 171-9.

Tandy S Chung RW Wat D, et al. Diyet krill yağı takviyesi yüksek yağ ile beslenen farelerde hepatik steatozu glisemi ve hiperkolesterolemi azaltır. J Agric Food Chem 10-14-200; 57: 9339-45.

Ulven SM, Kirkhus B Lamglait A, ve ark. Krill’deki metabolik etkileri, sağlıklı gönüllülerde, balık yağı kişilerce ancak EPA ve DHA düşük dozda esas benzerdir. Lipidler 201; 46: 37-46.

Venkatraman JT, Chandrasekar B, Kim JD, otoimmün eğilimli NZBxNZW F1 farelerde n-3 ve faaliyetleri hakkında n-6 yağ asitleri ve karaciğer antioksidan enzimlerin ifade Fernandes G. Etkileri. Lipidler 199; 29: 561-8.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. Terapötik Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon