lahana: beslenme, çeşitleri, yemek pişirme ve daha fazlası

Kathleen M. Zelman, MPH, RD, L; 2014 19 Haziran tarihinde

Protei yaklaşık 3 gram; kan şekeri yönetmenize yardımcı olur ve tam hissettiren lif (2.5 gram; Vitamin A, C, ve; Folat, beyin developmen için anahtar bir B vitamini, Alfa-linolenik asit, bir omega-3 yağ asidi (kale varken. çok daha az omega-3 balık yerine, diyet içine bu sağlıklı yağ bazılarını almak için başka bir yoludur; Lutein ve zeaksantin, vermek besinler derin, koyu yeşil renklerini lahana ve fosfor, potasyum gibi makula dejenerasyonu ve katarakt Mineraller karşı korumak, kalsiyum ve çinko

Kale dayanma gücü ile süper besindir.

koyu yeşil yapraklı Roma döneminden beri yemek tabakları olmuştur ve uzun Avrupa’nın çoğunda ortak olmuştur. Sebze de brokoli, karnabahar, ve pazi içeren lahana ailesinin, kıtasındandır.

Kale her zamankinden daha popüler olduğunu ve vitaminler ve mineraller ile doludur.

sadece 33 kalori, ham lahana bir fincan vardır

Kale, kıvırcık düz, hatta yeşil ile karışık mavimsi bir renk tonu olabilir. tatlar farklı, bu yüzden hepsini denemek.

Birçok çiftçi pazarları kale çeşitli satmak ve en büyük marketler en az biri olmalıdır. Bir veranda bahçe, hatta sadece birkaç kapları varsa, lahana büyüyebilir.

Eğer mağazadan lahana satın almak veya kendi arka bahçesinde onu yolmak olsun, karanlık, keskin yaprakları arayın. pişirmek veya yemek için hazır olsun, sert saplarından yaprakları kaldırmak.

makarna sosu, tatlılar, ya da çorba için lahana ekleyin. Ya da bu yöntemlerden birini deneyin

Bunu sote edin: zeytinyağı ve biraz soğan ya da sarımsak bir sıçrama tüm bu vejetaryen ihtiyaçları vardır ve birkaç dakika içinde aşçılar. Yaprak ıspanak yaprakları daha sert, bu yüzden tavada kısa sürede solgunluk olmayacaktır.

Bir lahana Sezar salatası yapmak: Bir salata ham kale En yiyebilir. Yaprakları ağır soslarda kadar duramaz. Kale Sezar Salata birçok restoran menüleri yukarı attı var. Sen Sezar ama daha az kalori tüm kalınlığı bir ev yapımı hardal tabanlı soyunma kadar kırbaç.

Bake kale cips: sadece biraz zeytinyağı ile fırında lahana hafifçe tuzlu yaprakları drizzled pişirin. Mağaza satın lahana cips bazen derin yağda kızartılmış veya peynir bir kaplama ile gelen olabilir, bu yüzden bir yüksek kalorili atıştırma için ulaşmak değil emin olmak için etiketleri kontrol edebilirsiniz.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Tavuk, Çikolata, Salatalar, Tatlılar, Çorba