laksatifler – Konu genel bakış

Bir müshil bir bağırsak hareketi var yardımcı olan bir maddedir. Laksatifler bir bağırsak hareketi olması zor olduğunda meydana geldiği, kabızlık rahatlatmak ve önlemek için kullanılır.

önlenmesi veya kabızlık tedavisi için ürünlerin dört tipi vardır

Böyle diyet daha fazla lif, meyve, sebze ve daha fazla su içme veya ekleme gibi kabızlık tedavisinde birçok yolu vardır. Bunlar genellikle müshil alarak ek olarak tavsiye edilir.

hacim arttırıcılar. Gıda gibi kepek ya da Citrucel, Metamucil, FIBERCON® veya Perdiem bağırsak fazla sıvı emerek kabızlık kolaylaştırmak gibi ürünler olarak. Bu size dışkı geçmek dürtü veren dışkı büyük yapar. hacim artırıcı ajanların düzenli kullanımı güvenli ve genellikle daha tabureler var sağlar; Dışkı yumuşatıcılar. Böyle Colace gibi ürünler yağlamak ve daha kolay geçmesini sağlamakla görevlidir, bağırsakta dışkı yumuşar. Dışkı yumuşatıcılar genellikle sorunlara neden yok ama gün boyunca yeterince su içmek yoksa onlar da işe yaramazsa; Ozmotik laksatifler. Böyle Fleet Phospho-Soda, Magnesia Süt veya MiraLAX ve laktuloz veya sorbitol gibi emilemeyen şeker gibi ürünler bağırsakta sıvıları tutmak ve diğer doku ve kan damarlarından bağırsak içine sıvı çizin. Bağırsaklarda Bu ekstra sıvı dışkı yumuşak ve geçmek kolaylaştırır. Eğer müshil bu tür kullandığınızda bol su içmek; Uyarıcı laksatifler. Böyle Correctol, Dulcolax Ex-Lax, Feen-a-Mint, ya da Senokot gibi ürünlerin bağırsakların iç yüzeyini tahriş ile bağırsak yoluyla ne kadar hızlı bir tabure hamle hızlandırmak. uyarıcı laksatifler düzenli kullanımı tavsiye edilmez. Uyarıcı laksatifler kalın bağırsak sesi ve duygu değiştirmek ve bir bağırsak hareketi var laksatifler her zaman kullanarak bağımlı hale gelebilir.

Herhangi bir laksatif ya da suya veya diğer sıvılara bol şişirme ajanı alın; Düzenli uyarıcı laksatifler almayın. Uyarıcı laksatifler kalın bağırsak sesi ve duygu değiştirmek ve bir bağırsak hareketi var laksatifler her zaman kullanarak bağımlı hale gelebilir. Düzenli barsak hareketleri olan yardıma ihtiyacınız varsa, bu tür kepek veya Psyllium (örneğin, Metamucil) gibi bir dolgu ajanını kullanmak; uyarıcı laksatifler-gibi Correctol, Dulcolax, müshil, Feen-a-Nane, ya da düzenli kullanımı Senokot-olabilir D vitamini ve kalsiyum emmek için vücudun yeteneğini değiştirin. Bu kemikler (osteopeni) zayıflamasına neden olabilir.