laktoz intoleransı belirtileri, testler ve tanı

Eğer dondurma bir kase yedim beri otuz dakika geçti ve şimdi mide kramp ve gazlı edilir. Eğer ishal olabilir gibi hissediyorum. Senin gibi bu ses mu? Ya da, neredeyse 2 saat önce süt, patates püresi, hatta şeker vardı ve bu belirtiler var. Senin gibi o ses mu? Ya yaparsa, sen laktoz intoleransı olabilir.

Sen laktoz intoleransı tedavi edemez, ancak belirtilerin kurtulmak ve ne yemek nasıl, hatta kesme veya olabilir değiştirirseniz.

Dünyada birçok milyonlarca insanın laktoz intoleransı belirtileri

Sen gıdalar belirtilere neden ve ne miktarda içinde ne olduğunu öğrenmek için deneme yanılma kullanabilirsiniz. Veya, bir tanı için doktorunuza görmek isteyebilirsiniz. Sen laktoz olan gıdaların küçük miktarlarda hassas olabilir, ya da laktoz gıdaların bir sürü yemek eğer sadece belirtileri olabilir. Sizin belirtiler şiddetli ya da hafif olabilir. Laktoz intoleransı herkes için farklıdır.

Süt ve süt ürünleri en iyi bilinen laktoz gıdalardır, ancak diğerleri vardır. Bazı günlük olmayan ürünler laktoz izlerini olabilir kazein denilen bir protein var. laktoz intoleransı belirtileri önlemek için, yiyecek etiketlerini dikkatle okumak. alışveriş ya da yemek pişirme yaparken, laktoz olan bu maddeler için bakmak

Eğer laktoz son derece duyarlı iseniz, sizin gibi gıdalar kaçınmak gerekebilir