Langerhans hücreli histiyositozis tedavisi (pdqто): Çocukluk LCH tedavi [] -Takip-up hususlar

diabetes insipidus ve / veya kafatası lezyonlar yörüngede, mastoid veya temporal kemiklerin olan hastalar Langerhans hücreli histiyositoz (LHH) merkezi sinir sistemi (MSS) tutulumu ve LCH CNS nörodejeneratif sendromu için yüksek risk altında olduğu görülmektedir. Bu hastalar MSS hastalığının kanıtı tespit etmek için LCH tanı anında ve 10 yıl boyunca her 1 ila 2 yılda gadolinyum kontrast ile tarar manyetik rezonans görüntüleme (MRG) olması gerekir. [1] histiositten Derneği CNS LCH Komitesi herhangi önermez hiçbir ilişkili klinik nörodejenerasyon varsa nörodejeneratif Çeşidi radyolojik MSS LCH tedavisi. Ancak, MRG ile dikkatli nörolojik muayene ve uygun görüntüleme düzenli aralıklarla önerilmektedir. Beyin sapı işitsel bu tedaviye cevabı etkileyebilir olarak tepkiler de, mümkün olduğunca erken klinik MSS LCH başlangıcını tanımlamak için düzenli aralıklarla yapılmalıdır uyarılmış. Klinik bulgular mevcut olduğunda [2], müdahale gerekli olabilir. CNS nörodejenerasyonun tedavisinin farklı formlarda mevcut çalışmalar nörodejeneratif değişir ama tedavi erken başlamış yalnızca, stabilize veya geliştirilebilir olabileceğini düşündürmektedir. [2] (Daha fazla bilgi için, bu özet LCH MSS nörodejeneratif sendrom bölümüne bakın.) Dikkatli takip riski olan hastaların kritik öneme sahiptir.

İnsidans ve Mortalit; 2014 yılında yeni vaka ve Amerika Birleşik Devletleri’nde testis kanseri ölümleri Tahmini: [1; Yeni olgular: 8820; Ölümler: 380; Testis kanseri en sık genç ve orta yaşlı erkeklerde gelişen yüksek oranda tedavi edilebilen, genellikle iyileştirilebilir, kanser türüdür. Çoğu testis kanserleri germ hücreli tümörlerdir. farklı prognoz ve tedavi algoritmaları çünkü tedavi planlaması için, germ hücreli tümörler geniş seminomlar ve Nonseminomlar ayrılır. hastalarda ile …

Özetle, multisistem hastalığı olan birçok hasta nedeniyle altta yatan hastalığı ve / veya tedaviye uzun süreli sekeller yaşayacaksınız. Endokrin ve sinir sistemi sekeli en yaygın olanlarıdır. Bu uzun süreli sekeller ölçüde bu hastaların çoğunda yaşam sağlık kalitesini etkileyen [4] [kanıt Seviye: 3iiiC]. Çocukluk kanseri tedavisinden sonra veya kemoterapi almış olanlar spesifik uzun vadeli takip önerileri yayınlandı ve Çocuk Onkoloji Grubu tarafından kendi Web sitesinde mevcuttur.

Referanslar

Bu bilgiler, üretim ve Nationa tarafından sağlanır; cance; Enstitü (). yazılı beri bu konudaki bilgiler değişmiş olabilir. En güncel bilgiler için, Nationa temasa; cance; http Internet web sitesi üzerinden Enstitüsü: /; cancer.gov veya 1-800-4-KANSER diyoruz.

 Ulusal Kanser Enstitüsü Halkla İlişkiler