laparoskopi: Test, hazırlık ve daha fazlası için sonuçlar, nedenleri

Laparoskopi karın içi organların ya da kadın pelvik organlarda bakmak için karnında bir kesim (kesi) geçirilerek ince, ışıklı tüp kullanan bir ameliyattır. Laparoskopi gibi kistler, yapışıklıklar, myom, enfeksiyon gibi sorunlar bulmak için kullanılır. Doku örnekleri tüp (laparoskop) aracılığıyla biyopsi için alınabilir.

Laparoskopi için yapılır

Doktorunuza eğer söyle

laparoskopi öncesi

karın veya pelvis (tümörler gibi) anormal büyümeler almak muhtemelen kontrol edin ve; kontrol edin ve endometriozis, dış gebelik veya pelvik inflamatuar hastalık (PID) olarak durumları tedavi; zor bir kadın hamile kalmak için yapabileceğiniz koşullar bulun. Bu koşullar kistler, yapışıklıklar, miyomları ve enfeksiyon sayılabilir. Laparoskopi infertilite nedenini görünmüyor ilk infertilite testlerinden sonra yapılabilir; bir biyopsi yapmak; Vücudun başka bir alanda kanser karın yayılmış olup olmadığını görmek; bir yaralanma ya da kaza sonrası gibi dalak gibi iç organları, hasar olup olmadığını kontrol edin; Bir tüp ligasyonu yapmak; hiatal herni veya inguinal herni düzeltmek; Böyle rahim, dalak, safra kesesi (laparoskopik kolesistektomi), yumurtalıklar veya ek (apendektomi) gibi organları, dışarı atın. de yapılabilir kolon kısmi çıkarılması (rezeksiyon); Ani veya devam eden pelvik ağrının nedenini bulmak.

Anestezi dahil herhangi bir ilaç, alerjisi var; Herhangi bir kanama sorunları var ya da aspirin ya da warfarin (Coumadin) gibi ilaçlar, -thinning herhangi bir kan alıyor; Veya hamile olabilir.

tam yeme ve içme durdurmak için, ya da ameliyat iptal edilebilir ne zaman yönergeleri izleyin. Doktorunuz ameliyat gününde ilaç almak için sizi talimatı ise, suyun sadece bir yudum kullanarak bunu lütfen; evde takı bırakın. giydiğiniz herhangi bir takı laparoskopi önce kapalı alınması gerekir; Gözlüğünü, kişileri ve protez veya laparoskopi önce çıkarılabilir köprü kaldırın. Bunlar kısa sürede size ameliyattan sonra uyanmak gibi size geri verilecektir; Birisi laparoskopi sonra eve götürmek için düzenleyin.