limon: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Bioflavonoid kompleksi, bioflavonoid Konsantre, bioflavonoid Özü, Bioflavonoïde de Citron, Bioflavonoïdes, Bioflavonoïdes de Citron, Biyoflavonoidler, Citrin, Citron, Citronnade, Narenciye, Narenciye Bioflavones, Narenciye bioflavonoid, Narenciye Bioflavon ..; Tüm İsimler Bioflavonoidler Kompleksi, Bioflavonoidler Konsantre, Bioflavonoidler Extract, Bioflavonoïde de Citron, Bioflavonoïdes, Bioflavonoïdes de Citron, Biyoflavonoidler, Citrin, Citron, Citronnade, Narenciye, Narenciye Bioflavones, Narenciye Bioflavonoidler, Narenciye Bioflavonoidler Kompleksi, Narenciye Bioflavonoidler Özü, Citrus Biyoflavonoidler, Narenciye görün Özü, Citrus flavonlar, Narenciye Flavonoidler, Narenciye limon, Citrus limonum, Narenciye Medica limonum, Narenciye Peel Özü, Citrus çekirdeği ekstresi, Complexe de Bioflavonoïdes, Complexe de Bioflavonoïdes de Citron, konsantratı Bioflavonoïdes, Eriodictiol, Eriodictyol, Eriodictyol glikozit, Extrait de Bioflavonoïdes, extrait de Bioflavonoïdes de Citron, extrait de PÃpins de Citron, Flavonoidler, flavonoidler, flavonoidler de Citron, Jus de Citron, Limon Bioflavonoidler, Limon Bioflavonoidler Kompleksi, Limon Bioflavonoidler Özü, Limon Biyoflavonoidler, Limon Suyu, Limon Yağı, Limon Kabuğu, Limon Kabuğu, limonata, Limón, Limonade, Nimbaka, Nimbuka, Zeste de Citron; gizle İsimler

Limon bir bitkidir. meyve, meyve suyu ve kabuğu ilaç yapmak için kullanılır; Limon iskorbüt, aynı zamanda soğuk algınlığı ve grip, H1N1 (domuz) gribi, kulak çınlaması (tinnitus), Meniere hastalığı ve böbrek taşları için kullanılan değil sahip yeterli C vitamini Lemon yol açtığı rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda sıvı toplanmasını azaltmak için, sindirime yardımcı ağrı ve şişlik (iltihabı) azaltmak, kan damarlarının işlevini geliştirmek ve idrar artırmak için kullanılır; Gıdalarda, limon bir gıda ve tat verici madde olarak kullanılır.

Limon bioflavonoids denilen antioksidanlar içerir. Araştırmacılar bu bioflavonoids limon sağlık yararları için sorumlu olduğunu düşünüyorum.

Yetersiz Kanıt fo; Meniere hastalığı. limon denilen eriodictyol glikozit bir kimyasal işitme geliştirmek ve Meniere hastalığı olan bazı kişilerde baş dönmesi, bulantı ve kusma düşürebilir bazı raporlar vardır; Böbrek taşı. İdrarda yeterli sitrat olmaması gelişmekte olan böbrek taşı riskini artırdığı görülmektedir. Gün boyunca limonata 2 litre içme belirgin idrarda sitrat düzeylerini artırabilir bazı kanıtlar vardır. Bu durum, bu kişilerde böbrek taşı engellemeye yardımcı olabilir; iskorbüt Tedavisi. Scurvy C. Limon bazı eksik C vitamini sağlayabilir vitamini eksikliğinden kaynaklanan bir durumdur; soğuk algınlığı ve grip; şişmeyi azaltarak; idrar artırılması; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için limon etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Limon gıda miktarlarda güvenli ve yüksek tıbbi miktarlarda güvenli olabilir. limon daha yüksek miktarlarda yan etkileri bilinmemektedir; cilde limon uygulamak özellikle açık tenli kişilerde, güneş yanığı şansını artırabilir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Normal bir diyetin parçası olarak kullanıldığında Limon hamile ve meme -Besleme kadınlar için güvenlidir. Ama hamilelik veya emzirme döneminde büyük tıbbi miktarlarda limon kullanmak güvenli olup olmadığını bilinmemektedir. Gıda tutarları sopa.

Şu anda LİMON Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

tedavi olarak kullanım için limon uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda limon için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Ayı WL, Teel RW. heterosiklik aminler mutajenik ve sitokrom P450 1A2 aktivitesi üzerinde narenciye flavonoidler Etkileri. Anticancer Res 200; 20: 3609-14.

Ayı WL, Teel RW. karaciğer ve akciğer sitokrom P450 aktivitesi üzerine ve tütün spesifik nitrozamin NNK in vitro metabolizması üzerindeki narenciye fitokimyasallar Etkileri. Anticancer Res 200; 20: 3323-30.

Bernhard RA. limon suyu analogları kumarin Oluşumu. Nature 195; 1171: 4643.

Ceccarelli I Lariviere WR, Fiorenzani P, et al. erkek ve dişi sıçanlarda, davranışsal, hormonal ve sinirsel parametreler üzerine limon esansiyel yağı kokusu uzun süreli maruz kalma etkileri. Brain Res 200; 1001: 78-86.

Federal Yönetmelikler Elektronik Kod. Başlık 21. Bölüm 182 – genel olarak güvenli kabul maddeler. http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = DIV5 & view = metin & düğümü = 21: 3.0.1.1.13 & KİMLİK NO = 21 adresinden ulaşılabilir

Miyake, Y, Murakami A, Sugiyama, Y, ve ark. In vitro tümör tanıtım ve süperoksit ve nitrik oksit üretiminin inhibitörleri olarak limon meyve (Citrus limon) den kumarin tanımlanması. J Agric Food Chem 199; 47: 3151-7.

Miyake Y, Yamamoto K, Tsujihara N, diyabetik sıçanlarda oksidatif stres üzerine limon flavonoidler Osawa T. koruyucu etkileri. Lipidler 199; 33: 689-95.

Moufida S, kan portakal, tatlı portakal, limon, bergamot ve acı portakal Marzouk B. biyokimyasal karakterizasyonu. Phytochemistry, 200; 62: 1283-9.

Naganuma M Hirose S, Nakayama, Y, ve ark. limon yağı fototoksisite bir çalışma. Arch Dermatol Res 198; 278: 31-6 ..

Odvina CV. taş oluşturan riskini azaltmada limonata karşı portakal suyu Karşılaştırmalı değer. Clin J Am Soc Nephrol 200; 1: 1269-1274.

Ranganna S Govindarajan VS, Ramana KV. Turunçgiller. Bölüm II. Kimya, teknoloji ve kalite değerlendirme. A. Kimya. Kritik Rev Food Sci Nutr 198; 19: 313-86.

Ranganna S Govindarajan VS, Ramana KV. Turunçgiller. Bölüm II. Kimya, teknoloji ve kalite değerlendirme. B. Teknolojisi. Kritik Rev Food Sci Nutr 198; 19: 1-98.

Seltzer MA, Düşük RK, McDonald M, et al. limonata ile Diyet manipülasyon hypocitraturic kalsiyum taşı oluşumuna tedavi etmek. J Urol 199; 156: 907-9.

Vietta L Thomsen M Sali A. Karayılan otu ve akut hepatit ile ilişkili diğer bitkisel ilaçlar. Med J Aust 200; 178: 411-2 ..

Williams HL Jr. Meniere hastalığında Eriodictyol glikozit. Trans Am Acad Ophthalmol Otolaryngol 196; 68: 45-59.

Williams HL Maher FT Corbin KB, ve ark. meni’ere hastalığının tedavisinde Eriodictyol glikozit. Ann Otol Rhinol Larvngol 196; 72: 1082-101.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon