Lorazepam (enjeksiyon yolu) önlemleri

Doktorunuzun, düzgün çalışıp çalışmadığından emin olmak ve istenmeyen etkileri kontrol etmek için bu ilacı aldıktan sonra ilerlemenizi kontrol etmesi çok önemlidir.

Hamile iken bu ilacı kullanmanız doğmamış bebeğinize zarar verebilir. Hamile olduğunuzu düşünüyorsanız hemen doktorunuza bildirin.

Bu ilaç uyuşukluk, düşünme ile ilgili sorun, hareketleri kontrol altına sokma ile ilgili sorunlar veya net olarak görme ile ilgili sorunlara neden olabilir. Sürüşe başlamadan önce bu ilaca nasıl tepki verdiğiniz, makineler kullandığınızı veya dikkatli olmamış veya iyi düşünemeyen veya iyi görünemediğiniz takdirde tehlikeli olabilecek başka şeyler yapdığınızdan emin olun.

Lorazepam enjeksiyonu yapılırken alışılmadık veya garip düşünceler ve davranışlar geliştirirseniz, doktorunuzla konuşmanız önerilir. Bu ilacı kullananlarda meydana gelen bazı değişiklikler, fazla alkol tüketen kişilerde görülen değişikliklerdir. Diğer değişiklikler karışıklık, ajitasyon ve halüsinasyon olabilir (orada bulunmayan şeyleri görmek, duymak veya hissetmek).

Bu ilaç alkol ve diğer merkezi sinir sistemi (CNS) depresanların etkilerini artıracaktır. CNS depresanlar sinir sistemini yavaşlatan, uyuşukluğa neden olan veya sizi daha az uyaran ilaçlardır. CNS depresanlarına bazı örnekler arasında saman nezlesi, alerji veya soğuk algınlığı, sakinleştiriciler, sakinleştiriciler veya uyku ilacı, reçeteli ağrı tıbbı veya uyuşturucu, barbitüratlar (nöbetler için kullanılır), kas gevşeticiler veya anestezikler (uyuşturucu ilaçlar) için olan antihistaminikler veya ilaçlar bulunur; Bazı diş anestezikleri. Bu etki, bu ilacı almayı bıraktıktan sonraki birkaç gün sürebilir. Bu ilacı kullanırken yukarıdakilerden herhangi birini almadan önce doktorunuza danışın.