lungmoss: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Liken pulmonaire, Lobaria pulmonaria, Ciğerotu, Meşe Akciğerler, Pulmonaria.

Lungmoss liken türüdür. Likenler birlikte mantar ve yosun yaşam oluşur organizmalardır. İnsanlar ilaç yapmak için lungmoss kullanın; Lungmoss bronşit, astım, öksürük ve da dahil olmak üzere solunum problemleri için kullanılır. Ayrıca, ağrı ve şişme (enflamasyon) ve enfeksiyonları tedavi etmek için, ve terlemeye neden için kullanılır; officinalis pulmonaria ile lungmoss karıştırmamak için dikkatli olun. Her ikisi de bazen lungwort denir.

lungmoss işe yarayabilecek nasıl bilmek yeterli bilgi yok.

Yetersiz Kanıt fo; Bronşit; Astım; öksürükler; Ağrı ve şişlik (iltihabı); terleme teşvik etmek; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için lungmoss etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

lungmoss güvenli ya da olası yan etkileri ne olabilir eğer bilinmemektedir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında lungmoss kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek.

Şu anda LUNGMOSS Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

lungmoss uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda lungmoss için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Gruenwald J, Brendler T, Bitkisel İlaçlar için Jaenicke C. PDR. 1st ed. Montvale, NJ: Medical Economics Company, Inc., 1998.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon