lupus ve aile desteği

Sevdiğin birisi Lupus varsa, muhtemelen çok hastalıktan etkilenir. bu Lupus vardır eşiniz, anne-baba, çocuk, ya da yakın arkadaş olsun, şansını lupus bir şekilde ilişkinizi dokunur vardır.

Lupus gibi bir kronik hastalık ile başa çıkmak için nasıl bilmek zor olabilir. Birçok durumda, belirtileri anlamak olmayabilir. Sevdiğine güzel bir gün değildi ve daha sonra bir sonraki yataktan kalkmak mümkün olabilir. Bazı durumlarda, lupus sizin kurulan rol değişiklikleri zorlayabilir. Bu aile içinde ve diğer kişisel ilişkilerinde bir gerginlik neden olabilir.

Ama hatırlamak önemlidir: Lupus da o vardır kişi için sinir bozucu. Bu makalede, Lupus hakkında anlamak için ne yedi ipuçları sunar ve destek nasıl yardımcı olabileceğini senin lupus ile bir sevdi.

“Dürüst, açık iletişim güçlü ilişki tutmak zorunda en iyi araçtır,” Ann Rosen Spector, Doktora, bir Philadelphia klinik psikolog ve Rutgers Üniversitesi’nde psikoloji yardımcı profesör diyor. Birisi bir kronik hastalık varsa “Ama, insanlar genellikle bu konuda konuşmak yok. Onlar yanlış bir şey söyleyerek ya da diğer kişinin duygularını incitmekten korkuyor olabilir. ”

lupus ya da geri teper olabilir duygularınız hakkında tartışmalar kaçınmak. Eğer nasıl hissettiğini paylaşmak edebilmek için çok önemlidir. Lupus ile kişinin o duygu ve o ne ihtiyacı var nasıl dürüst iletişim için ve bu da önemlidir.

“Duyguları paylaşmak, her zaman kolay değildir sen zarar ya da kızgın hissediyorsanız, özellikle” Debra Borys, Doktora, Los Angeles özel muayenehanelerde bir psikolog diyor. “Ama herhangi bir duygusal tepki Eğer hastalık yaşadığınızı bilmek önemlidir – bu korku, hayal kırıklığı ya da öfke olsun – tamamen normaldir. açıkça sevilen biri ile bu duyguları paylaşmak için yollar bulmaya çalışın, ve onu çok paylaşmanıza olanak tanır. ”

Eğer bir konuşma başlayan veya zor duyguları hakkında konuşmaya yardıma ihtiyacınız varsa, bir aile terapisti yardımcı olabilir. “Bir aile terapisti herkesin duyulur yapabilir ve ilişki içinde teşvik merhamet ve dürüstlük yardımcı olabilir,” Spector diyor.

Lupus savunucusu Christine Miserandino lupus yaşamanın ipuçları, tavsiye ve başa çıkma stratejileri sunar; Video izle