madde bağımlılığı için yatarak ve ayakta tedavi – Konu genel bakış

Eğer bir ilaç ya da alkol sorununuz varsa, doktorunuz bir yatarak veya ayakta tesisinde tedavi önerebilir. yatarak tesislerinde, gece kalmak. ayakta tedavi tesislerinde, gündüzleri sadece gelir. Ne zamandır kalmak programlar arasında değişir.

Yataklı ve ayakta tedavi programları hem genelde Adsız Alkolikler (AA) ve Adsız Narkotik (NA) tarafından kullanılan 12-adım programı içerir. Tedavi grup terapisi, tek-bir danışmanlık, uyuşturucu ve alkol eğitimi, tıbbi bakım ve aile terapisi içerebilir.

Doktorunuz veya danışman size yatarak veya ayakta tedavi gerekip gerekmediğini karar vermenize yardımcı olacaktır. seçim bağlı olabilir

yatarak tedavi

Yatarak tedavi hastane programının bir parçası ya da özel kliniklerde bulunan olabilir. Sen tesisinde uyku ve gündüz veya akşam tedaviyi alırsınız.

Yatarak tedavi iyi bir seçenek eğer olabilir

Nasıl şiddetli sizin bağımlılığı ise; Sizin ruh sağlığı; Aileniz desteği; Sizin yaşam durum; Nasıl Tedavi için ödenecektir.

Sen nasıl kurtarma gidiyor bağlı olarak 1 ila 6 hafta kalabilir. yatarak tedavi sonrası, daha fazla danışmanlık ve grup terapisi için ayakta tedavi için gitmek gerekir. Yatarak tedavisi de aylarca tesisinde kalmak anlamına gelir, konut olabilir.

Sen ayakta tedavi denedim ama işe yaramadı; Diğer fiziksel veya ruhsal sağlık sorunları var; Eviniz durum zor uyuşturucu ya da alkol uzak kalmak için yapar; Bir ayakta tedavi kliniğine yakın yaşamak istemiyorum.

Ayakta tedavi

Ayakta tedavi ruh sağlığı kliniklerinde, danışmanların ofisleri, hastane klinikleri veya yerel sağlık departmanı ofislerinde olur. yatarak tedavi aksine, bir gecede kalmaz.

Eğer iş ve evde sorunlar devam edebilir çünkü Ayakta programları bir meydan okuma olabilir. Ama sen günlük problemlerle başa için gereken becerileri oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Standart ayakta tedavi olarak, 1 ya da 2 grup terapi seansları haftada olabilir. Tedavi bir yıl veya daha uzun süre devam edebilir. Oturumlar işe gidebilirsiniz akşam veya hafta sonları olabilir.

Yoğun ayaktan tedavi (GİB) değerleri genellikle yaklaşık 3 gün boyunca danışmanlık ya da grup terapisi yayılması 10 ila 20 saat bir hafta gerektirir. Bu 1 ila 3 ay sürebilir. Ayakta tedavide bir daha yoğun formu gün hastanesidir. Bu genellikle günün en için, haftada bir tedavi için 5 gün gitmek anlamına gelir.