makyaj etiketleri okumak nasıl

kozmetik ve cilt bakma veteriner araçlar ürünlerde tüm rakip bilgileri hakkında Aklınız mı karıştı? olmayın. Bu kılavuz kolaylıkla mağaza sayaç veya eczane koridorda gezinmek yardımcı olur.

Alkolsüz. Kozmetik etiketleme olarak, tek başına kullanılan “alkol” etil alkol anlamına gelir. “Alkol serbest” setil, stearil, setearil veya lanolin alkol gibi alkolleri içerebilir olarak bilinenler de dahil olmak üzere kozmetik ürünler. Bu yağlı alkoller gibi bilinen ve deri üzerindeki etkileri etil alkol oldukça farklı olan edilir. Bazı tüketiciler cildi kurutmadan olarak düşünebilir izopropil alkol, nadiren kozmetikte kullanılır.

Zulüm içermeyen “ya da” Hayvanlar üzerinde test edilmedi., Yeni test “bu açıklama ürünü bir noktada, hayvanlar üzerinde test edilmemiştir ima rağmen, çoğu malzemeyi kelimeleri arayın. Hayvanlar üzerinde test edilmiştir” “veya” şu anda test değil. “unutmayın, olsa da, bu şartlar için yasal bir tanım yoktur.

Hipoalerjenik kozmetik. Üreticiler bu iddiayı taşıyan ürünlerin diğer ürünlerden daha az alerjik reaksiyonlara iddia ediyor. terimin kullanımını düzenleyen veya bu ürünlerin diğerlerinden daha hassas cilde daha az tahriş olmasını sağlamak hiçbir federal standartlar ya da tanımları olsa da, vardır.

Malzemeler. FDA kozmetik üreticileri tüketicilere perakende olarak satılan kozmetik etiketleri üzerinde tüm malzemeyi listesi gerektirir – bile “sadece profesyonel kullanım içindir.” Etiketi devletler, Malzemeler büyük en az miktara sırayla listelenir.

Nonkomedojenik. Bu ürünler, akne neden olabilir yaygın gözenek tıkayıcı malzemeyi içermeyen göstermektedir.

Raf ömrü (son kullanma tarihi). Bu ürün, depolama ve normal kullanım koşulları altında iyi kabul edildiği zaman miktarı anlamına gelir. Bir banyo gibi nemli, sıcak yerlerde kozmetik saklanması önceki bitiminden yol açabilir.

KAYNAKLAR

FDA: “Nasıl FDA Ayarlı Ürünler değerlendirir: Kozmetik.”

FDA: “Kozmetik Etiketleme ve Etiket Alacaklar.”

Harika! Cildinizin daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz yeni ipuçları her zaman vardır.

Eğer kişisel cilt değerlendirici ile istediğiniz cildi olsun.

Hileler ileri en iyi yüzünü koymak.

Bu yaygın hatalardan bir yapım var mı?

Tüm muhteşem kirpiklere için bilmek gerekir.

jel süpürme makyaj için sihrini nasıl.

Kozmetik malzemeler hakkında gerçekler.

Hileler kırmızı halı hazır bakmak için.