Meme boşalımı nedenleri

Göğsünüzde bir damar var; Sadece bir meme etkileniyor; Akıntı akıyor; akıntı tabii ki; Akıntı sadece bir kanalı etkiliyor

Emzik deşarjı gebelik veya emzirme döneminde göğüs işlevinin normal bir parçasıdır. Ayrıca menstrüel hormon değişiklikleri ile ilişkili olabilir. Emzirmeden sonra süt akıĢı hemĢireliği durdurduktan sonra normalde iki yıla kadar devam edebilir. Bazen gebelik sırasında, emzik deşarjının rengi kanlı olabilir. Taburcu kendi kendine çözülmelidir.

Papilloma, kanlı akıntı ile ilişkili olabilen, kanserli olmayan (benign) bir tümördür. Kendiliğinden görünüyor ve tek bir kanal içeriyor. Kanlı akıntı tek başlarına çözülebilmesine rağmen, bu durum meme başı ve areolanın arkasındaki bölgenin ultrason ile değerlendirilmesini gerektirir. Ultrason lezyon gösterirse, bir papilloma olduğunu onaylamak için bir biyopsiye ihtiyacınız olabilir.

Çoğu zaman, meme başı boşalımı benign bir durumdan kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, göğüs kanseri olasılığı, özellikle eğer

Emzik deşarjının olası nedenleri şunlardır:

Burada gösterilen nedenler yaygın olarak bu belirti ile ilişkilidir. Doğru bir teşhis için doktorunuzla veya diğer sağlık uzmanınızla birlikte çalışın.