Mepenzolat (oral yol) önlemleri

Düzenli ziyaretlerde doktorunuzun ilerlemenizi kontrol etmesi çok önemlidir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine ve almaya devam edip etmeyeceğinize karar vermesine izin verir.

Bu ilaç, vücudunuzun sıcaklığını arttırmak için daha az ter yapabilir. Egzersiz ya da sıcak havalarda aşırı ısınmayı önlemek için fazla ısınmaya maruz kalmayın, çünkü aşırı ısınma ısı çarpmasına neden olabilir.

Bu ilaç baş dönmesi, uyuşukluk veya görüş bulanıklığına neden olabilir. Sürüşten, makineleri kullanmadan veya bu ilacın sizi nasıl etkilediğini bilene kadar tehlikeli olabilecek başka şeyler yapmaktan kaçının.

Çalkantı, karışıklık, konuşma güçlüğü, sorun uykusu veya ruh hali veya davranışta olağandışı değişiklikler varsa veya orada olmadığı şeyleri görürseniz, duymayın veya hissetseniz hemen doktorunuza danışın. Bunlar ilacın sinir sistemi yan etkileri olabilir.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.