Metilergonovin enjeksiyonu

Terapötik Sınıf: Uterin Uyarıcı

Metilergonovin için kullanır

Kimyasal Sınıf: Ergot Alkaloid

Metilergonovin sadece bir doktor tarafından doğrudan gözetim altında verilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Metilergonovin için aşağıdakiler düşünülmelidir

Metilergonovine veya başka ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmişseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Pediatrik popülasyondaki metilergonovin enjeksiyonunun yaşla ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Geriatrik popülasyonda metrlergonovine enjeksiyonunun yaşla ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamış olsa da bugüne kadar geriatrik özel bir sorun saptanmamıştır. Bununla birlikte, yaşlı hastaların yaşına bağlı böbrek, karaciğer veya kalp problemleri daha olasıdır; bu durum, metilergonovin enjeksiyonu alan hastalar için dozda bir uyarı ve uyarı yapılmasını gerektirebilir.

Araştırmalar, bu ilacın süt üretimini veya bileşimini değiştirebileceğini önermektedir. Bu ilacı alternatif olarak kullanmazsanız, bebeği yan etkileri ve yeterli sütü alması için izlemelisiniz.

Metilergonovin kullanmadan önce

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Metilgonovin aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı sağlık profesyonelinizce bilmek önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Metilergonovin’i aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak önerilmez. Doktorunuz size bu ilaçla tedavi etmemeye karar verir veya aldığınız diğer ilaçlardan bazılarını değiştirmeye karar verebilir.

Metilergonovin’i aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Metilergonovin’i aşağıdakilerden herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda kaçınılmaz olabilir. Birlikte kullanılırsa, doktorunuz metri- lazonovin dozunu veya sıklığını değiştirebilir veya size yiyecek, alkol veya tütün kullanımı hakkında özel talimatlar verebilir.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı, metilergonovin kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bir hemşireden veya başka bir eğitimli sağlık uzmanından bir hastanede metilengonovin verilir. Metilergonovin bir kas ya da damara atış olarak verilir. Metilengonovin genellikle plasentanın doğumundan sonra veya doğumun ikinci aşamasında verilir.

Metilergonovin kullanırken greyfurt yemeyin veya greyfurt suyu içmeyin. Greyfurt ve greyfurt suyu vücutta emilen metilergonovin miktarını değiştirebilir.

Doktorunuz metilergonovin tabletleri de almanız için reçete edebilir. Tüm doktorunuzun talimatlarına uyduğunuzdan emin olun.

Metilergonovin kullanırken doktorunuz gelişiminizi yakından kontrol edecektir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine ve almaya devam edip etmeyeceğinize karar vermesine olanak tanır.

Hamileyken methylergonovine’i kullanmak doğmamış bebeğinize zarar verebilir. Metilergonovin rahim daralmasına ve erken doğum yapmanıza neden olabilir.

Metlerotonovin kalp krizi geçirme şansınızı artırabilir. Bu, diyabetiniz varsa, yüksek kolesterolünüz varsa veya sigara içiyorsanız veya fazla kilolu olmanız durumunda daha olasıdır. Metilerononin kullanırken göğüs ağrısı veya rahatsızlığı, mide bulantısı veya kusma, kollarda, çene, sırt veya boyunda ağrı veya rahatsızlık, solunum sıkıntısı veya terleme varsa derhal doktorunuzu arayın.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuzla veya hemşirenizle görüşün.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Metilergonovin’in Doğru Kullanımı

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Postpartum Kanama misoprostol, oksitosin, Cytotec, Pitocin, Methergine, Hemabate, carboprost, Sintosinon, metilergonovin

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla iletişime geçmek için metilergonovin destek grubuna katılın.

Metilergonovin Kullanırken Önlemler

Metilferonokin yan etkileri

Metilergonovin