Metoprolol (intravenöz yol) önlemleri

Doktorunuzun bu ilacın düzgün çalıştığından emin olmak ve istenmeyen etkileri kontrol etmek için yakından sizi kontrol etmesi çok önemlidir.

Metoprolol enjeksiyonu bazı hastalarda kalp yetmezliği semptomlarını kötüleştirebilir. Göğüs ağrısı veya rahatsızlığı, dilate boyun damarları, aşırı yorgunluk, düzensiz solunum, düzensiz kalp atışı, nefes darlığı, yüzün şişmesi, parmaklar, ayaklar veya bacaklar, kilo alma veya hırıltılı soluyorsanız hemen doktorunuza bildirin .

Bu ilaç kan şekeri düzeylerinizde değişikliğe neden olabilir. Ayrıca, bu ilaç, hızlı nabız gibi düşük kan şekeri belirtilerini örtbas edebilir. Bu sorunlarınız varsa veya kanınızdaki veya idrar şekeri testlerinde bir değişiklik fark ederseniz doktorunuza danışın.

Sizi tedavi eden herhangi bir doktor veya diş hekiminin bu ilacı kullandığınızı bildiğinden emin olun. Ameliyattan birkaç gün önce bu ilacı almayı bırakmanız gerekebilir.

Bu ilaç bazı insanlara normalden daha az dikkatli olmalarına neden olabilir. Bu yan etki meydana gelirse, metoprolol enjeksiyonunu kullanırken uyarıda bulunmazsan, araç kullanmayın, makineler kullanmayın veya başka hiçbir şey yapmayın tehlikeli olabilir.

Yalan söyleyen veya oturan bir yerden kalktığınızda baş dönmesi, başın çarpması veya bayılma meydana gelebilir. Yavaşça kalkmak bu sorunun azaltılmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, bir süre yatmak baş dönmesi veya başın çarpıklığını hafifletir.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.