Mikostatin vajinal

Terapötik Sınıf: Antifungal

Mikoastatin için kullanır

Kimyasal Sınıf: Polien

Nistatin sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Bu tıp ile ilgili çalışmalar sadece erişkinlerde yapılmıştır ve diğer yaş gruplarında kullanılan çocuklarda vajinal nistatin kullanımını karşılaştıran özel bir bilgi yoktur.

Birçok ilaç, özellikle yaşlı insanlarda incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalıştıkları veya yaşlı insanlarda farklı yan etkilere veya sorunlara neden olup olmadıkları bilinmeyebilir. Yaşlılarda vajinal nistatin kullanımını diğer yaş gruplarında karşılaştıran özel bir bilgi yoktur.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Mikoastatin Kullanmadan Önce

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Bu bölüm, nistatin içeren bir takım ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Mycostatin’e özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Nystatin genellikle hasta talimatlarıyla birlikte gelir. Bu ilacı kullanmadan önce onları dikkatle okuyun.

Bu ilaç genellikle bir aplikatör ile vajina içine sokulur. Bununla birlikte, hamiliyseniz, aplikatörü vajinal tablet eklemek için kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Enfeksiyonunuzun tamamen temizlenmesine yardımcı olmak için, durumunuz iyileşmiş olsa dahi, bu ilacın tamamını tam bir tedavi için kullanmaya devam edin. Ayrıca, tedavi süresince menstrüasyona başlamış olsanız bile bu ilacı kullanmaya devam edin. Herhangi bir doz kaçırmayın.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Enfeksiyonun iyileştirilmesine yardımcı olmak ve enfekte olmayı önlemeye yardımcı olmak için iyi sağlık alışkanlıkları gerekir.

Bununla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Nistatin ile tedavi süresince douching veya cinsel ilişki ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza danışın.

Bu ilacı kullanırken bir miktar vajinal drenaj olabileceği için giysilerini korumak için bir hijyenik kadın bağı takılabilir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Nistatin’in Doğru Kullanımı

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Vajinal Maya Enfeksiyonu flukonazol, nistatin topikal, klotrimazol topikal, Diflucan, Asidofilus, mikonazol topikal, laktobasilus asidofilus, itrakonazol, Nystop, Sporanox, Terazol

Kutanöz Candidazis nistatin topikal, clotrimazole topikal, ketokonazol topikal, terbinafin, lamisil, mikonazol topikal, Nystop, Mycolog II, ciclopirox topikal, Canesten, ekonazol topikal, Loprox

Mikoastatin Kullanılırken Önlemler

Mikostatin Yan Etkileri

Mikoastatin Topikal (nistatin topikal)