Mipomerler (deri altı yol) önlemleri

Düzenli ziyaretlerde doktorunuzun ilerlemenizi kontrol etmesi çok önemlidir. Bu, doktorunuzun, kolesterol seviyelerini düşürmek için tıbbın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine ve kullanmaya devam edip etmeyeceğinize karar vermesine izin verir. İstenmeyen etkileri kontrol etmek için kan testleri gerekebilir.

Midenizde ağrı veya hassasiyet, soluk dışkı, karanlık idrar, iştahsızlık, mide bulantısı, kusma veya sarı gözler veya cildiniz varsa hemen doktorunuza danışın. Bunlar karaciğer hasarının belirtileri olabilir.

Enjeksiyon yerinde kızarıklık, ağrı, hassasiyet, kaşıntı veya şişme varsa doktorunuza bildirin. Ayrıca, bu ilacı aldıktan sonra gribe benzer belirtilere (örneğin, ateş, titreme, eklem veya kas ağrısı, alışılmadık yorgunluk veya zayıflık) sahipseniz doktorunuza bildirin.

Bu ilacı kullanırken alkol içmek karaciğer hasar riskini artırabilir. Bu ilacı kullanırken günlük en fazla bir alkol içmesi önerilir.

Doktorunuzun hamile mi yoksa hamile kalmayı mı planladığından emin olun. Hamileliğinizi engellemek için etkili bir doğum kontrolü formu kullanmanız gerekir. Etkili doğum kontrolü hakkında doktorunuzla konuşun.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.