Moksifloksasin (oral yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilacı sadece doktorunuzun talimatına uyarak alın. Daha fazla almayın, daha sık almayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın.

Bu ilaç ilâç rehberi ile birlikte gelir. Talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza sorun.

Tableti bir bardak su ile yutun. Bölmeyin, ezmeyin ya da çiğneyin. Bu ilaç, yiyecek olsun veya olmasın alınabilir.

Bu ilacı her gün aynı saatte al.

İstenmeyen etkileri önlemeye yardımcı olması için bu ilacı bol miktarda sıvı içmeniz.

Alüminyum veya magnezyum içeren antasitler, demir takviyeleri, multivitaminler, didanozin (Videx®), süksuralfat (Carafate®) veya çinko alıyorsanız, onları bu ilacı aldıktan sonra aynı anda almayın. Bu ilaçları moksifloksasin kullandıktan en az 4 saat önce veya 8 saat sonra almanız en iyisidir. Bu ilaçlar moksifloksasinin düzgün çalışmasını önleyebilir.

Depolama

İlk birkaç dozdan sonra iyi hissetseniz bile bu ilacı tam tedavi süresi için kullanmaya devam edin. İlacı çok erken kapatmayı bırakırsanız, enfeksiyonunuz netleşmeyebilir.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.