Myrac

Terapötik Sınıf: Antibiyotik

Myrac için kullanır

Kimyasal Sınıfı: Tetrasiklin (sınıf)

Minocycline kapsülleri vücudun birçok bölümünde bakteri enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Penisilin alamayan hastalarda şarbon enfeksiyonu ve diğer enfeksiyonları tedavi etmek için de kullanılır.

Minosiklin, tetrasiklin antibiyotikleri olarak bilinen ilaç sınıfına aittir. Bakterileri öldürerek veya büyümelerini önleyerek çalışır. Bununla birlikte, bu ilaç soğuk algınlığı, grip veya diğer virüs enfeksiyonlarında kullanılamaz.

Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Bugüne kadar yapılan uygun çalışmalar, 12 yaş ve üstü çocuklarda minosiklinin uzun süreli salınım kapsüllerinin ve tabletlerinin yararlılığını sınırlayacak çocuklara özgü problemleri göstermedi. Bununla birlikte, 12 yaşından küçük çocuklarda güvenlik ve etkinlik saptanmamıştır.

Myrac’ı Kullanmadan Önce

Minosiklin dişlerin kalıcı renk değişikliğine neden olabilir ve kemiklerin büyümesini yavaşlatabilir. Bu ilaç, çocuğun doktor tarafından yönlendirilmediği sürece 8 yaşından küçük çocuklara verilmemelidir.

Bugüne kadar yapılan uygun çalışmalar, yaşlılarda minosiklinin yararlılığını sınırlayacak geriatrik spesifik problemler göstermedi. Bununla birlikte, yaşlı hastalarda böbrek, karaciğer veya kalp sorunları olması daha olasıdır; bu da minosiklin alan hastalar için dozda bir uyarı ve uyarı yapılmasını gerektirebilir.

Araştırmalar, bu ilacın süt üretimini veya bileşimini değiştirebileceğini önermektedir. Bu ilacı alternatif olarak kullanmazsanız, bebeği yan etkileri ve yeterli sütü alması için izlemelisiniz.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı uzmanınızın bildirebilmesi özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu ilacın aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanılması önerilmez. Doktorunuz size bu ilaçla tedavi etmemeye karar verir veya aldığınız diğer ilaçlardan bazılarını değiştirmeye karar verebilir.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak, bazı yan etkilerde artma riskine neden olabilir, ancak her iki ilacın kullanılması da sizin için en iyi tedavi olabilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu ilacın aşağıdakilerden herhangi biriyle kullanılması, bazı yan etkilerde artma riskine neden olabilir, ancak bazı durumlarda kaçınılmaz olabilir. Birlikte kullanılırsa, doktorunuz bu dozu veya bu ilacı ne sıklıkla kullanacağınızı değiştirebilir veya size yiyecek, alkol veya tütün kullanımı hakkında özel talimatlar verebilir.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölümde, minosiklin içeren bir dizi ürünün doğru bir şekilde kullanılması hakkında bilgi verilmektedir. Myrac’a özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu ilacı doktorunuzun talimatlarına uygun şekilde alın. Daha fazla almayın, daha sık almayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın. Bunun yapılması yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu ilaç uzun süreli kullanım içindir.

Bu ilaç bir hasta bilgi broşürüyle birlikte gelir. Talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza sorun.

Kapsülleri, uzatılmış salınım kapsülünü veya tablet parçasını su ile yutunuz. Onu ezmeyin, kırmayın veya çiğneyin.

Bu ilacı yiyecekli olsun olmasın alabilirsin. Bu ilacın gıdaya alınması, özofagusta ağzınızı mideye bağlayan tahriş veya ülserler olasılığını düşürebilir.

Enfeksiyonunuzu tamamen temizlemenize yardımcı olması için, birkaç gün sonra kendinizi daha iyi hissetmeye başlamış olsanız bile, bu ilacı tam zamanlı tedavi için kullanmaya devam edin. Bu ilacı çok erken almayı bırakırsanız belirtileriniz geri dönebilir.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Minosiklinin Doğru Kullanımı

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Düzenli ziyaretlerde doktorunuzun sizin veya çocuğunuzun ilerleyişini kontrol etmesi çok önemlidir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine ve almaya devam edip etmeyeceğinize karar vermesine izin verir. İstenmeyen etkileri kontrol etmek için kan ve idrar testleri gerekebilir.

Sizin veya çocuğunuzun belirtileri iyileşmezse veya 12 hafta tedaviden sonra kötüleşirse, doktorunuza danışın.

Hamile iken bu ilacı kullanmanız doğmamış bebeğinize zarar verebilir. Tibbi, doğum kusurlarına da neden olabilir; eğer baba cinsel eşi hamile kaldığı zaman kullanıyor. Bu ilacı kullanırken hamilelik yaşarsanız derhal doktorunuza bildirin.

Myrac Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

Minocycline kullanırken doğum kontrol hapları da çalışmayabilir. Hamileliğinizi engellemek için, haplarla ek bir doğum kontrol yöntemi kullanın. Diğer formlar prezervatif, diyafram veya kontraseptif köpük veya jöle içerir.

Bu ilaç, cildinizin, tırnaklarınızın, gözlerinizin, dişlerin, diş etleri veya yara izlerinin rengini koyulaştırabilir. Sizin veya çocuğunuzun endişeleri varsa doktorunuzla konuşun.

Minosiklin ishale neden olabilir ve bazı durumlarda şiddetli olabilir. Bu ilacı almayı bıraktıktan sonra 2 ay veya daha fazla sürebilir. Önce doktorunuza danışmadan diyare tedavisi için herhangi bir ilaç kullanmayın. İshal ilaçları ishali daha da kötüleştirebilir veya daha uzun sürmesine neden olabilir. Eğer sizin veya çocuğunuzun bu konuda herhangi bir sorunuz varsa veya hafif ishal devam ederse veya daha da kötüleşirse, doktorunuza danışın.

Sizin veya çocuğunuzun üst mide ağrısı veya hassasiyeti, soluk dışkılar, koyu renk idrar, iştahsızlık, mide bulantısı, kusma veya sarı gözler veya cilt varsa hemen doktorunuza danışın. Bunlar ciddi bir karaciğer problemi semptomları olabilir.

Bu ilaç bazı kişilerin baş dönmesi ya da başın dönmesine neden olabilir. Sürüşe başlamadan önce bu ilaç kombinasyonuna nasıl tepki vereceğinizden veya makineyi kullandığınızdan emin olun veya bu ilacın sizi nasıl etkilediğini bilene kadar tehlikeli olabilecek başka şeyler yapın.

Bu ilaç, başınızda kalıcı görme kaybına neden olabilecek artmış basınçlara neden olabilir. Sizin veya çocuğunuzda ciddi baş ağrısı, bulanık görme veya herhangi bir görme değişikliği varsa hemen doktorunuza danışın.

Ateş, kızarıklık, eklem ağrısı veya yorgunluk ortaya çıkarsa derhal doktorunuzla iletişime geçin. Bunlar, vücudun kendisine saldırdığı bir otoimmün sendrom belirtileri olabilir.

Myrac Yan Etkileri

Myrac (minosiklin)

Minosiklin cildinizin normalden daha güneş ışığına karşı daha duyarlı olmasına neden olabilir. Kısa süre güneş ışığına maruz kalma, ciltte kızarıklık, kaşınma, kızarıklık veya ciltteki diğer renk değişikliklerine veya şiddetli güneş yanığına neden olabilir. Bu ilacı almaya başladığınızda

Güneşten şiddetli bir reaksiyonunuz varsa doktorunuza danışın.

Bu ilaç, anafilaksi de dahil olmak üzere ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Anafilaksi derhal tıbbi yardım gerektirir. Bu reaksiyonun en ciddi belirtileri çok hızlı veya düzensiz nefes alma, nefes nefese nefes alma veya bayılma. Diğer işaretler arasında yüz cildindeki renk değişiklikleri, çok hızlı ancak düzensiz kalp atışı veya nabız, derideki kovan benzeri şişlikler ve göz kapaklarının şişmesi veya şişmesi veya göz çevresindeki şişmeler olabilir. Bu yan etkiler ortaya çıkarsa, hemen acil yardım alın.

Herhangi bir tıbbî test yapmadan önce, sizin veya çocuğunuzun bu ilacı aldığını tıp doktoruna bildirin. Bazı testlerin sonuçları bu ilaca göre de etkilenebilir.

Çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzla konuşun. Bu ilaç erkeklerde sperm hücresi oluşumunu etkileyebilir.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi D Olumlu risk belirtisi

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Akne doxycycline, clindamycin topikal, eritromisin topikal, tetrasiklin topikal, minosiklin

Bakteriyel Enfeksiyon siprofloksasin, amoksisilin, doksisiklin, azitromisin, metronidazol, Augmentin

Deri ve Yapı Enfeksiyonu siprofloksasin, azitromisin, Augmentin, Zithromax, sefdinir

Actinomycosis amoksisilin, doksisiklin, minosiklin, Amoksil, Vibramisin, Minocin

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için Myrac destek grubuna katılın.