Nafarelin (burun yolu) tanımı ve marka isimleri

Nafarelin beyinde hipotalamus bezinden normalde salınan hormona benzeyen insan yapımı bir hormon versiyonudur. Nafarelin burun spreyi tedavisinde kullanılır.

Erken ergenlik yaşayan erkek ve kızlara düzenli olarak verilen nafarelin, her iki cinsiyetteki genital bölgeleri ve kız çocuklarında meme gelişimini yavaşlatır. Bu ilaç, sadece çocuk almaya devam ettiği sürece bir çocukta ergenliği geciktirir.

Nafarelin kadınlara düzenli olarak verildiğinde, yetişkin kadınlarda endometriozise bağlı doku büyümesini tedavi sırasında ve tedaviden 6 ay sonra kesilmesini önler. Vücuttaki östrojen miktarını azaltmak, endometriozu tedavi etmenin bir yoludur.

Östrojeni baskı altına almak kemiklerin inceltilmesine veya büyümenin yavaşlamasına neden olabilir. Bu, kemikleri artık çocukların kemikleri gibi büyümeyen yetişkin kadınlar için bir sorundur. Kemiklerin büyümesini yavaşlatmak, ergenlik çok erken başlayınca kemiklerinin çok hızlı büyüyen kızlar ve erkekler için olumlu bir etkidir. Erkekler ve kızlar, nafarelin kemiklerinin çocuklar için doğru ve beklenen oranda büyümesine neden olduğunda, yetişkinlerin boylarına inç ekleyerek yararlanabilir.

Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Püskürtme

Bu ürün aşağıdaki dozaj formlarında mevcuttur