Nafarelin (nazal yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilacı sadece doktorunuzun önerisiyle kullanın. Daha fazlasını kullanmayın ve bunu doktorunuzdan emreden daha sık kullanmayın. Bunu yapmak, burundan absorbe edilen miktarı ve istenmeyen etkilerin ortaya çıkma ihtimalini artırabilir. Dozunuzu değiştirmeyin veya bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmadan durun.

Bu ilaç, hasta talimatlarıyla birlikte gelir. Talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza sorun.

Bu ilaç sadece burunda kullanılır. Gözlerin içine koyma. Göze bulaşırsa, derhal su ile durulayın ve doktorunuzu arayın.

Nafarelin spreyini kullanmak için

Topikal bir burun tıkanıklığı giderme maddesi kullanıyorsanız, bu ilacın kullanımıyla aynı zamanda kullanmayın. Nazal dekonjestan kullanmadan önce nafarelin spreyini kullandıktan sonra en az 2 saat bekleyin.

Püskürtürken ve hemen ilacı kullandıktan sonra hapşırmanın önlenmesi önemlidir. Hapşırırsanız, ilaç da absorbe edilemez.

Depolama

Erken ergenlik döneminde merkezi pubizasyondaki birçok erkek ve kız hasta hissetmeyecek veya ilacı düzenli olarak almanın önemini anlamayacaktır. İlacın tam olarak yönlendirildiği gibi kullanılması ve uygun miktarda uygun miktarda kullanılması çok önemlidir. Kanda sabit bir miktar olduğunda iyi çalışır. Miktarı sabit tutmaya yardımcı olmak için, nafarelin düzenli bir programda verilmelidir.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Şişeyi astarladıktan sonra, yalnızca 60 doz veya sprey olacak. Kullandığınız sprey sayısını takip edin. Şişede bir miktar sıvı kalmış olsa bile, 60 sprey (30 gün boyunca) kullandıktan sonra şişeyi uzağa atın.