nasıl ben çok soda içme durdurabilirim?

Soda – her yerde var! Başka bir şey içmek istedim bile, o kadar belirgin fast-food zincirleri ve süpermarketlerden çıkışta da, otomatlar görüntülenen bulmak zor-baskı olurdu. Sen ne kadar her yerde kola, Pepsi farkında olmayabilir, ve soda içme durdurmaya çalışırsanız kadar benzeri bizim toplumda vardır.

Bazı insanlar için, günde birkaç gazlı içecekler içme şiddetli bir alışkanlıktır. Eğer buzdolabı dışarı vurdu çünkü kendinizi gece saat 10 de bakkala gidiyor, yoksa sürücü ile görevli soda makinesi bozuldu söyler zaman sinir krizi olması gibi hissediyorum bulmak zaman bir alışkanlık soda olduğunu içme biliyorum. Günde bir belirteç soda içme fikri dipsiz ise, sadece ciddi bir soda alışkanlığı var olabilir.

Peki neden soda alışkanlık tekme çaba ister ki? dışarı içecek endüstrisi olarak, alkolsüz içecekler, kendi başlarına ve mutlaka bir diyet değildir “yok.”

“Bizim endüstrinin içecek Hepsi – düzenli veya diyet meşrubat dahil – aşırıya kaçmadan ve dengeli bir yaşam tarzının bir parçası olarak tüketilen yaşam sağlıklı bir şekilde parçası olabilir,” Tracey Halliday, İçecek Derneği sözcüsü diyor.

Sorun, pek çok sağlık uzmanlar söylüyor Dünyada birçok insan her zaman aşırıya kaçmadan kendi soda içmeyin olmasıdır. ve şeker (yüksek fruktozlu mısır genellikle gazlı içecekler kullanılan şurup gibi) fruktoz: Birçok biz şekerli soda kullanılan iki tatlandırıcıların bizim alımı geri kesmek gerektiğine inanıyoruz. içeceklerden kalori Önleyici Tıp Dergisi’nde 2004 makaleye göre, 2 yıldan eski dünyada birçok kişi tarafından tüketilen toplam günlük kalorinin% 21’ini oluşturmaktadır. Ve dünyada birçok insan şekerli meşrubat ve meyve “içecekler” den tüketmek kalori oranı 1977 ve 2001 yılları arasında üç kat arttı.

“Birçok kişi ya unutur ya da içecek ne tüketmek kaç ekstra kalori farkında değilsiniz, ama içecek obezite alarm artışa en büyük katkıyı vardır,” Barry Popkin, Doktora, North Carolina Disiplinlerarası Obezite Programı Üniversitesi müdürü bir e-posta röportajında ​​diyor.

2006 yılında, Popkin tarafından monte uzmanlarından oluşan bir panel insanların daha fazla su ve sınırı içmek ya çok az ya da hiçbir besin değeri yüksek kalorili içecekleri ortadan kaldırmak gerekir tavsiye ilk Sağlıklı İçecek Yönergeleri geliştirdi.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …