nasıl cilt üzerinde güneş hasarı savaşmak için: Güneş kremi, retinoidler, uyku ve daha fazlası

Ne olursa olsun güneş giyen hakkında oldum ne kadar iyi, o yol boyunca bazı ultraviyole (UV) zarar kadar ıslanmış etmemiş neredeyse imkansız. Güneş en cildin yaşlanmasına neden olur beri, şansını kırışıklıklar, kahverengi lekeler ile fiyat ödeyerek ve cildin sarkmasını konum vardır. Ama merak etmeyin: Güneş hasarı cilt mükemmellik umutlarınızı bitmek zorunda değil. sağlıklı bir parlaklık almak için şu çözümleri deneyin.

Güneş kremi sadece UV ışınlarından sizi korumak değildir. Bazı güneş hasarı onarmak için bir şans iyileşmek ve bağışıklık sistemi için cilt zaman verir. anlam kırışıklıkları ve kahverengi lekeler neden ışınlarına karşı korur – – SPF “geniş spektrumlu” etiketli 30 güneş seçin ve her gün kullanabilirsiniz.

o güneş hasarı tersine söz konusu olduğunda, hiçbir cilt bakımı madde retinoidler daha iyidir, onlar ince çizgiler yumuşatma ve yapmaya karanlık noktalar solmaya her şeyi yapmak A vitamini formu gözenekleri daha küçük görünmesini. Bir over-the-counter formu ile başlayabilirsiniz – maddeler listesinde retinol arayın. Ya da daha güçlü bir reçete için doktorunuza danışın. güneş ışığı retinoidler devre dışı kalır yapar beri geceleri ürünü kullanın. Onlar cildinizi tahriş edebilir, bu nedenle cilt bakımı rutin içine kolaylaştırmak için en iyisidir. başlangıç ​​ve yavaş yavaş gece kullanımına kadar çalışmak her üçüncü gece uygulayın. Gün boyunca, C vitamini, Coffeeberry özü veya yeşil çay gibi antioksidanlar ile bir krem. Onlar kolajen ve elastin, cilt sağlam ve esnek tutmak proteinlere güneşin hasara karşı savunmak ve yaşlanma belirtilerini mevcut geliştirmek.

Eğer cilt sorunları uzakta uyuyabilir fikri abartılı değil. Deri, yeni hücreler yapmak ve tamir ya da eski, hasarlı olanları dökülme olarak, kendi onarım çalışmalarının toplu yaptığında gece. Eğer uyguladığınız krem ​​ve losyonlar en yapar, bu aynı zamanda. Cilt geceleri ısındıkça, böylece ürünlerin daha iyi anlaşılmak ve daha hızlı sonuçlar. en az 7 saat bir gece ertelemek için hedefleyin. Bir çalışmada, bir gece 7 ila 9 saat uyudum kadınlar, genç görünüyordu daha sulandırılmış bir cildi vardı ve sadece 5 saat uyudum olanlara göre görünüşleri ile mutlu idi.