nasıl diyabet bir kadının cinsel sağlığını etkileyebilir

diyabet Eğilimler

 kolayca en güncel içerik bulabilirsiniz Okurlarımıza sağlamak için 2 yıl sonra arşivler içerik; en güncel bilgileri edinmek için, bizim arama kutusuna ilgilendiğiniz konuyu girin.

Çoğu insan kelimeleri duyduğunuzda “diyabet ve cinsel işlev bozukluğu,” onlar otomatik olarak insanın problemi olduğunu düşünüyorum. Ama diyabetli kadınlar da kendi kan şekeri düzeyleri ile ilişkili cinsel sorunlar olabilir.

41 yıldır tip 1 diyabetli yaşamak, Albright glukoz iyi kontrol altında değilken, bir kadının cinsel yaşam bedel ödemek söylüyor.

“Bu senin samimi hayatını zarar diyabet başına değil. Bu erkekler hem de kadınlar için sorunlara neden kontrolsüz kan şekeri düzeylerinin komplikasyonları var – tek fark birçok kadın sadece erkekler olarak bu komplikasyonun kadar farkında değil ki, “diyor. Albright da Diabetes Association için sağlık eğitimi başkanıdır.

O kadın samimiyet sorunları ile öne çıkan en iyiye diyor. diyabet gelince, çoğu hala kendi doktorunuzla konuşun isteksizdir.

Endokrinolog Loren Wissner Greene kabul eder. “Kadınlar bu konuda doktorlar kuramadığı, doktorlar bu konuda kadınlara söz etmiyoruz, ve çok için tanınmamakta ve tedavi gider sessiz sorun olmaya devam etmektedir.” Greene NYU Langone Tıp Merkezi’nde klinik doçent olduğunu New York City.

Diyabetli kadınların itiraf yavaş olabilir rağmen, levhalar arasında bir sorun var, tıp camiası sorunu incelemek için bile yavaş olmuştur. Bu çığır açan çalışma dergisinde Diyabet bu konuda yayımlanan 1971 yılına kadar değildi.

Çalışmada, diyabeti olan kadınların% 35’i diyabet yoktu kadınların sadece% 6 ile karşılaştırıldığında, ilişki sırasında orgazm olması mümkün olma bildirdi.

Albright diyabetli bir nedeni kadınların sorun orgazma ulaşmada yüksek kan şeker vajinal yağlama etkileyebilir olduğunu olabilir diyor.

“Yağlama sorunları sadece hissi etkileyebilir, onlar da seks, çok rahatsız bile acı yapabilir,” diyor.

1986 çalışmada şimdi konuyla ilgili bir araştırma taşı, cinsel sorun vardı katılan yaklaşık yarısı kadın düşündü. Bunların% 32’si yağlama ile ilgili sorunlar vardı dedi. Seksen dokuz yüzde problemleri kendi diyabet teşhisinden sonra başladığını söyledi.

sonuçta daha iyi bir cinsel yaşam, aralarında olabilir, Albright iyi kan şekeri kontrolünün birçok sağlık faydaları vardır diyor, ama pek çok kadın daha iyi yağlanmasını farkında değilsiniz, ve.