nasıl diyet saçınızı etkiler

Sağlıklı saçlar için en iyi korunan sırlarından biri nedir? Avrupa’dan son egzotik iksir mi? Özel bir Hollywood’un salon kremi?

Bunu bir dengeli beslenme olduğunu öğrenmek için sürpriz olabilir. Uzmanlar protein, demir ve diğer besin sağ karışımı ile sağlıklı bir diyet, sağlığını iyileştirmek yardımcı bakmak ve saç hissediyorum katılıyorum.

Bir doktor için, şimdi etsen sürece ve dolu saçım …., kolay kırılan ve sağlıklı bir saç derisine bağlı olmayan sağlıklı saçlar her folikül dışına uygun büyüyor hair “dermatolog Amy McMichael, MD, diyor” bunun gibi olmak. Bu, yaşam dolu, parlak ve yönetilebilir.

Dengeli beslenme saçınıza sağlıklı saçlar için her iki tanımları karşılamak için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri verebilir, Winston-Salem, NC Wake Forest Baptist Health Saç Bozukluğu Kliniği yönlendirir McMichael diyor

Saçınız vücudunuzun geri kalanında iyi bir sağlık için gerekli tüm önerilen vitamin, mineral ve diğer besin sağlar, aynı çok yönlü bir diyet gerekir.

Örneğin, protein al. saç bir iplikçik saçınızı büyümeye protein ihtiyacı anlamına gelir çoğunlukla proteinden oluşur. “Saç ve tırnaklar hem protein lifleri vardır,” dermatolog Paradi Vallejo, Calif. Permanente Tıp Grubu Mirmirani, MD, ve Kuzey Saç Araştırmaları Derneği üyesi diyor.

Herhangi bir anda, saçınızın yaklaşık% 90 büyüme aşamasındadır. her bir saç için bu büyüyen faz 2 ila 3 yıl sürer. Bu sürenin sonunda, kıllar onlar döken ve yeni saç değiştirilir önce yaklaşık 3 ay süren bir dinlenme fazı girin. Eğer diyet yeterli protein alamıyorsanız, kılların orantısız sayıda dinlenme fazına geçebilir.

Tipik bir kafa derisi saçın yaklaşık 120,000-150,000 ipliklerini vardır ve bunların yaklaşık 50 ila 100 ipliklerini her gün tutuyor. Çoğu insan bile küçük bir miktar fark yoktur. kılların alışılmadık sayıda aynı anda dinlenme safhasına girmek Ama eğer, saç dökülmesi fark olabilir.

yeterli protein almıyorsanız neden ise, diyet yoluyla düzeltebilirim.