nasıl egzersiz fibromiyalji yardımcı olur

Fibromiyalji uzmanları genellikle fibromiyalji belirtilerini geliştirmemize yardımcı olmak için bir yol olarak egzersiz önerilir. Ama ne egzersiz sevmiyorum olur? Ya da ne zaman egzersiz sadece daha fazla acı ve fibromiyalji semptomları hiçbir kabartma getirmek gibi görünüyor? Bu bireyin fibromiyalji topluluğunun bir üyesi için geçerlidir. O hareketinden sonra gerçekten boğaz hissediyor ve sadece uyumak istediğini söyler. “Okuduğum her şey egzersiz GEREKİR söylüyor ve ben bunun gibi hissetmiyorum. Yani, herhangi bir fikrin var mı? ”

Bir adam o eskisi gibi egzersiz olamaz yakınır. Ama hafif germe yararlı olduğunu söylüyor. O, “. Sadece çekme hissetmeye başlar noktaya, sonra orada tutun ve bırakın” germek için söyler Ve o gerilmesinden sonra boğaz hissediyor, o bir ağrı hafifletmeye yardımcı Sıcak bir banyo almak önerir. Onun rutin yatağa girmeden hemen önce 30 ila 60 dakika süreyle sıcak küvet emmek için. “Ertesi sabah Çoğu zaman, ben yine neredeyse insan değilim,” diyor.

Başka fibromiyalji topluluk üyesi de ağrıları hafifletmek için sıcak su yararlı bulur. “Ben aslında benim köpek ile benim yürüyüşe gitmeden önce sabahları sıcak duş bana biraz ısınmak yardımcı olduğu bulundu,” diyor. O duş uzanır ve o duramaz sıcak su kullanır. O yürüyüş döner ve gün boyunca kısa yürüyüşler her iki-üç saat sürer Sonra o başka bir kısa duş alır. “Bu günün geçmesine yardımcı olmak için gevşek beni tutmaya yardımcı olur. Ama can ne … bir defada bir gün sürer ve ne yapabileceğiniz ile mutlu olmak, “diyor.

Başka bir kadın yüzme onun fibromiyalji acıyı yardımcı olduğunu bildiriyor. “Ben birkaç gün havuzda yüzen ve daha sonra yarım tur yapıyor başladı,” diyor. O düzenli olarak tur yüzme bir kez, o da evde kolay egzersizleri yapmaya başladı. “Ben bulabildiğim en kolay biri ile başladı. Sonra bir hafta kadar sonra benim programa başka çok kolay egzersiz eklemek, “diyor. “Orada sadece bir egzersiz yapabilirsiniz hissediyorum günler ve o tamam -. En azından ben taşınıyorum” onu daha iyi hissettiriyor gerçekten egzersiz yapmak, diye ekliyor.

Başka fibromiyalji topluluk üyesi Wii Fit interaktif video oyun kullanarak çalıştı. denge egzersizleri bazı çok zor olmasına rağmen, o yapabilirdi biri bulundu. Bu sadece gemide oturan ve hala varlık çıkıyor. “Ben benim kasların haberdar olmak için harika bir yoldur buldum ve işe başlamak için kolay bir yol var,” diyor. O da Wii ile germe yoga derin nefes ve çok hafif çalıştı ve onları yararlı buldu. “Ben hala şimdi VS. yapabilmek için kullanılan ne hayal kırıklığı ile uğraşıyorum, ama ben zamanında onunla uzlaşmak olacak herhalde,” diyor.

Bir başka topluluk üyesi izometrik veya tai chi göstermektedir. “Yavaş, sıkı hareketler kasları sözleşme ve onları güçlendirmek yardımcı,” diyor.