nasıl stres aşırı yeme etkiler?

Stres, kalp kiloluk, göbek ağrısı yapabilir ve avuç ter. Bu tür baskı da zor tıkınırcasına yeme gibi sağlıksız yeme alışkanlıklarını kontrol etmek için yapabilirsiniz.

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu ile yaşayan hakkındaki ücretsiz e-posta serisi için kayıt olun.

Stres tıkınırcasına yeme bozukluğu ve fazla yemek arzusu hem de neden olabilir. öfke, üzüntü ve can sıkıntısı da dahil olmak üzere – bozukluğu olan birisi gerginlik ve kapatmak isteyen diğer duyguları ile başa çıkmak için gıda kullanmak için yaygın bir durumdur.

Böyle giderse bingeing bir döngü yol açabilir

Eğer yemek neden olabilir Stresli şeyler şunlardır

Yaklaşık 1 4 kişide aşırı bir başka ruh sağlığı koşulu post-travmatik stres bozukluğu (TSSB) denilen yemek kim.

Neden ofis veya çirkin dağılmasından kötü bir gün çerez bir kutu ya da şeker bir torbaya düşüncesizce dalmak istiyorum yapar? zor zamanlarda, vücudunuzun açlık artar kortizol denilen bir hormon, daha yapar çünkü bu kadar. Eğer tıkınırcasına yeme bozukluğu varsa, zaten bozukluğu olmayan insanlardan daha vücudunuzdaki bu hormon düzeyleri daha yüksektir. Yani yeme isteğinin Spurs.

Eğer tatlılar veya karbonhidrat yaptıktan sonra çok daha iyi hissediyorum eğilimindedir musunuz? bir nedeni var: Bu gıdalar ruh halinizi artırır serotonin denilen bir kimyasal, serbest bırakmak için beyin söyle. kek, kurabiye ve patates kızartması genellikle “konfor gıdalar” denmesinin nedeni budur – ama rahatlatıcı duygular uzun sürmez. Bu davranır yemek kısa bir süre sonra, kan şekeri düşecek (ya da “crash”), ve yorgun ve titrek olacak.

Eğer overeating ile ilgili bir sorun varsa düşünüyorsanız doktorunuzla konuşun. tıkınırcasına yeme bozukluğu için tedavi gıda ile abartmak size sürüş ne öğrenmek yardımcı olabilir. Ayrıca alışkanlıklarınızı değiştirmek için nasıl öğreneceksiniz.

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu yaşayan yeni bir e-posta serisi s