Neo-zol topikal

Neo-Zol için kullanır

Terapötik Sınıf: Antifungal

Kimyasal Sınıf: İmidazol

Bu tıbbın her ikisi de tezgah üstü (OTC) ve doktorunuzun reçetesi mevcut.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Bu ilaç çocuklarda test edilmiştir ve etkili dozlarda yetişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya problemlere neden olduğu gösterilmemiştir.

Birçok ilaç, özellikle yaşlı insanlarda incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalışıp çalışmadıkları bilinmeyebilir. Yaşlılarda topikal clotrimazole kullanımını diğer yaş gruplarında karşılaştıran belirli bir bilgi bulunmamasına rağmen, bu ilacın yaşlılarda yaşlılarda olduğundan farklı yan etkilere veya problemlere neden olması beklenmemektedir.

Neo-Zol’u Kullanmadan Önce

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı uzmanınızın bildirebilmesi özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak, bazı yan etkilerde artma riskine neden olabilir, ancak her iki ilacın kullanılması da sizin için en iyi tedavi olabilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Bu bölüm, clotrimazole içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Neo-Zol’a özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Etkilenen ve çevreleyen cilt bölgelerini kaplayacak kadar hafif klotrimazol uygulayın ve hafifçe ovun.

Bu ilacı gözlerden uzak tutun.

Cildin belirli mantar enfeksiyon türlerini tedavi etmek için klotrimazol kullanıldığında, ilacın üzerine tıkayıcı pansuman (hava geçirmez kaplama, örneğin mutfak plastik sargısı) uygulanmamalıdır. Bunun yapılması cildin tahrişe neden olabilir. Doktorunuz tarafından yönlendirilmediğiniz sürece bu tıp üzerinde tıkayıcı bir pansuman uygulamayın.

Enfeksiyonunuzun tamamen temizlenmesine yardımcı olmak için, belirtileriniz birkaç gün sonra temizlenmeye başlamış olsa bile, bu ilacı tam zamanlı kullanmaya devam etmeniz çok önemlidir. Mantar enfeksiyonlarının temizlenmesi çok yavaş olabileceğinden, bu ilacı her geçen gün birkaç hafta veya daha fazla kullanmaya devam etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu ilacı çok erken kullanmayı bırakırsanız belirtileriniz geri gelebilir. Herhangi bir doz kaçırmayın.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, en kısa zamanda uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Cildinizdeki sorun 4 hafta içinde düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuza danışın.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Uygun klotrimazol kullanımı

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx / OTC Rx ve / veya OTC

Gebelik Kategorisi B İnsanlarda kanıtlanmış bir risk yok

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Vajinal Maya Enfeksiyonu flukonazol, nistatin topikal, klotrimazol topikal, Diflucan, Asidofilus, mikonazol topik

Neo-Zol Kullanırken Önlemler

Tinea Corporis clotrimazole topikal, ketokonazol topikal, terbinafin, Lotrisone, Lamisil

Kutanöz Candidazis nistatin topikal, klotrimazol topikal, ketokonazol topikal, terbinafin, lamisil, mikonazol topikal

Tinea Versicolor clotrimazole topikal, ketokonazol topikal, terbinafin topikal, mikonazol topikal, itrakonazol, ciclopirox topikal

Neo-Zol Yan Etkileri

Topikal klotrimazol