Neomisin, polimiksin b ve hidrokortizon kulak

Terapötik Sınıf: Anti-Enfektif Olmayan / Anti-İnflamatuar Kombinasyon

Neomisin, polimiksin b ve hidrokortizon için

Farmakolojik Sınıf: Adrenal Glukokortikoid

Kimyasal Sınıf: Neomisin

Neomisin, polimiksin B ve hidrokortizon preparatı sadece doktorunuzun reçetesiyle birlikte verilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Neomisin, polimiksin b ve hidrokortizon için aşağıdakiler düşünülmelidir

Neomisin, polimiksin b ve hidrokortizon ya da başka ilaçlara karşı herhangi bir olağandışı ya da alerjik reaksiyon geçirmemişse doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Diğer yaş gruplarında kullanılan çocuklarda otik neomisin, polimiksin B ve hidrokortizon preparatlarının kullanımını karşılaştıran özel bir bilgi bulunmamakla birlikte, bu preparatın çocuklarda yetişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya sorunlara neden olması beklenmemektedir.

Birçok ilaç, özellikle yaşlı insanlarda incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalışıp çalışmadıkları bilinmeyebilir. Yaşlılarda otik neomisin, polimiksin B ve hidrokortizon preparatlarının diğer yaş gruplarında kullanımını karşılaştıran belirli bir bilgi bulunmamasına rağmen, bu preparatın yaşlı insanlarda daha küçük yaştaki yetişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya problemlere neden olması beklenmemektedir.

Neomisin, polimiksin b ve hidrokortizon kullanmadan önce

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı neomisin, polimiksin b ve hidrokortizonun kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

İlacınızı kullanmadan önce, kulak damlalarını vücut sıcaklığına (37 ° C ya da 98.6 ° F) kadar ısıtabilirsiniz, ancak daha fazla olmaz, şişeyi elinize birkaç dakika boyunca tutarak uygulayabilirsiniz. İlaç fazla ısınırsa, parçalanabilir ve hiç çalışmaz.

Kullanmak

Enfeksiyonunuzun tamamen temizlenmesine yardımcı olmak için semptomlarınız kaybolsa bile neomisin, polimiksin b ve hidrokortizonun tamamını tam bir tedavi için kullanmaya devam edin. Herhangi bir doz kaçırmayın.

Neomisin, polimiksin b ve hidrokortizon dozu, farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece neomisin, polimiksin b ve hidrokortizonun ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Neomisin, polimiksin b ve hidrokortizon bir doz özledim, mümkün olan en kısa sürede uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Belirtileriniz 1 hafta içinde düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuza danışın.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmediği sürece neomisin, polimiksin b ve hidrokortizonu 10 günden fazla kullanmayın.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Neomisin, polimiksin b ve hidrokortizonun uygun kullanımı

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Otitis Externa Ciprodex, Cortisporin Otic, seftazidim, benzokain otik, asetik asit otik, Fortaz, Cortisporin-TC, Vosol, Coly-Mycin S

Otitis Media amoksisilin, azitromisin, Augmentin, sefaleksin, Bactrim, Keflex, Zithromax, sefdinir, sülfametoksazol / trimetoprim, eritromisin, seftriakson, klaritromisin

Önlemler Neomisin, polimiksin b ve hidrokortizon kullanırken

Neomisin, polimiksin b ve hidrokortizon Yan Etkiler

Hidrokortizon / neomisin / polimiksin b otik