Nicoderm cq

Nicoderm CQ için kullanır

Terapötik Sınıf: Sigara Bırakma Ajanı

Farmakolojik Sınıf: Kolinerjik

Bu ilaç reçetesiz kullanılabilir, ancak yaşın kanıtı (18 yaş ve üstü) gereklidir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Çocuk nüfusundaki yaşın nikotin deri lekelerinin etkileri ile ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir. Az miktarda nikotin çocuklarda ciddi istenmeyen etkilere neden olabilir ve yamalar, kullanılan yamalar da dahil olmak üzere sorun yaratacak kadar nikotin içerir.

Geriatrik hastalarda yaşın nikotin deri lekelerinin etkileri ile ilişkisi hakkında hiçbir bilgi mevcut değildir.

Nicoderm CQ’yu Kullanmadan Önce

Emzirmeyi emziren kadınlar üzerinde yapılan çalışmalar, bebeğin zararlı etkileri olduğunu göstermiştir. Bu ilacın alternatifi reçete edilmeli veya bu ilacı kullanırken emzirmeyi bırakmalısınız.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı uzmanınızın bildirebilmesi özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, nikotin içeren bir takım ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Nicoderm CQ’ye özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Yamaları etiketteki dozaj bölümüne tam olarak uyulduğu gibi kullanın. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Bu ilaç, hasta talimat kitapçığı ile birlikte gelir. Bu talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin.

Eğitim, danışmanlık ve psikolojik destek içerebilen bir dinlenme programı kullanmak da önemlidir. Bu, sigarayı bırakmanızı kolaylaştırabilir.

Çoğu yama için, yamanın gücü, kullanım durdurulana kadar birkaç hafta içinde azaltılacaktır. Yalnızca tek bir mukavemette bulunan bir yama kullanıyorsanız, etikette belirtilen tedavi periyodundan sonra kullanım durdurulur.

NicoDerm® CQ yaması

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Kullanılmış bir yamayı çıkardıktan sonra yapışkan tarafları birlikte yarıya katlayın. Kullanılmış yamayı saklama kılıfına yerleştirin ve atın. Çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceğinden emin olun.

Nikotin Uygun Kullanımı

NicoDerm® CQ 3 adımlı programı tamamen bitirmek önemlidir. Düzeltmeyi daha uzun bir süre kullanmanız gerekiyorsa, doktorunuzla konuşun.

Gebe kadınlar sadece bu ilacı bir doktorun talimatnamesi uyarınca kullanmalıdır. Sigara dumanı çocuğunuza ciddi zarar verebilir. İlaç kullanmadan sigara içmeyi bırakmaya çalışın. Bu tıbbın sigara içmekten daha güvenli olduğuna inanılmakla birlikte, çocuğunuzun bu tıbba yönelik riskleri tam olarak bilinmemektedir.

Nikotin ürünleri, çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı bir yerde saklanmalıdır. Az miktarda nikotin çocuklarda ciddi istenmeyen etkilere neden olabilir ve kullanılan yamalar problemlere neden olabilecek kadar nikotin içerebilir. Bir yama yutulursa, derhal doktorunuza veya zehir kontrol merkezine başvurun.

Yama ilk uygulandığında hafif kaşıntı, yanma veya karıncalanma oluşabilir. Bu 24 saat içinde gitmeli. Döküntüleriniz varsa veya cildiniz şişmişse veya kırmızıysa doktorunuzu arayın. Yeni bir yama koymayın.

Opak olmayan bir NicoDerm® CQ yaması bir manyetik rezonans görüntüleme (MRI) taraması sırasında kullanıldığında deri yanmalarına neden olabilir. Bir MR işlemi öncesi yamayı çıkarmalısınız.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Nicoderm CQ Kullanırken Önlemler

Aşağıdaki aşırı doz belirtileri ortaya çıkarsa hemen acil yardım alın

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx / OTC Rx ve / veya OTC

Gebelik Kategorisi D Olumlu risk belirtisi

Nicoderm CQ Yan Etkiler

Nicoterm CQ (nikotin)

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

WADA Sınıfı WADA Anti-Doping Sınıflandırması

Sigara Bırakma bupropion, Chantix, nikotin, vareniklin, Zyban, Nicorette, Nicotrol İnhalatör, Habitrol, Buproban, Lider Nikotin Polacrilex, Nicotrol NS, Nicorelief, Taahhüt