öğrenme güçlüğü – Konu genel bakış

Öğrenme güçlüğü zor çocuğunuzun belirli alanlarda öğrenmek için yapmak. Çocuğunuz, konuşma, okuma, imla, yazma, ya da matematik yapıyor, dinleme sorun olabilir. bir öğrenme zorluğu bir örneği disleksi olduğunu. disleksi olan bir çocuk bir sabit zaman okuma, yazma, ve yazım vardır.

Daha sonra tuvalete, kesintisiz, sprint olduğunuz makarna alfredo, alev ızgara hamburger, ya da creme brulee ama saat her lokma zevk; kusma veya ishal yaptıktan sonra, size gıda zehirlenmesi var endam, restoran veya Barbekü host nazik düşünce olmayabilir; Ama gerçekten mi? Sizin mide gıda intoleransı veya tahriş neden olabilir – senin gastrointestinal sistem ve sadece birlikte alamadım creme brulee; ABD’de, yaklaşık 76 milyon kişi gıda kaynaklı her yıl hasta …

Bir öğrenme güçlüğü ömür boyu olduğunu. Çocuğunuz bir yetişkin olarak yaşamaya devam edecektir. Ama adımlar yardımcı olabilir çocukluk döneminde erken yönetmek için. Öğrenme özürü olan çocuklar genellikle engelli anlaşma ve okul ve diğer alanlarda başarılı edebiliyoruz. Bu başarı yetişkinlikte devam edebilirsiniz.

Çoğu zaman, uzmanlar öğrenme güçlüğü nedenini bilmiyorum. Ancak bu engelli ailelerde çalıştırmak eğilimindedir.

Uzmanlar, bazı çocukların beyinleri kullanımı nedeniyle öğrenme güçlüğünün ve diğer çocuk do daha farklı bir şekilde işlem bilgileri olduğunu düşünüyorum. Bir öğrenme güçlüğü çocuğunuzun diğer çocuklardan daha az zeki ya da “tembel” okul alışkanlıkları olduğu anlamına gelmez.

Bazı öğrenme güçlüğü sırasında veya çocuğunun doğumundan önce veya hamilelik sırasında uyuşturucu ve alkol onun kullanımı ile annenin hastalık veya yaralanma neden olabilir.

Bir çocuk doğduktan sonra, bir kafa travması, kötü beslenme, pozlama (kurşun gibi) toksinlere veya çocuk istismarı öğrenme güçlüğü katkıda bulunabilir.

öğrenme güçlüğünün belirtileri yaşa bağlı olarak değişir. Bunlar genellikle bir çocuğun sorun okuma, yazma, ya da matematik içeren görevleri yaparken olduğunda, ilkokul keşfedilir.

En yaygın belirtileridir

Çocuğunuz da olabilir

Sorun böyle bir çaba bir sürü alır yavaş okuma olarak, okuma; Sorun yazı; Okulda iyi yapıyor, ve net nedeni ile değil.

beklenenden daha sonra konuşun ve yeni kelimeler öğrenmek için yavaş; zor alfabe, sayılar öğrenmek bulmak, haftanın günleri, renkler, şekiller ve nasıl büyü ve onun adını yazmak için; tutarlı okuma ve yazım hatalarını yapmak; matematik sembolleri karıştırın ve numaraları misread; Bir doğru sırayla bilgi veya olayları koyarak zor bir zaman; başkalarının konuşurken “kurallar” anlamıyorum. konuşurken Örneğin, çocuğunuzun başkalarına çok yakın durabilir veya yersiz konuşmak olabilir.