otizm son öğrenmek

Açtığınız her yerde, otizm hakkında başka bir rapor var. ve korkutucu – Çok kafa karıştırıcı olabilir.

Ekonomik Bakım Yasası uyarınca, birçok sağlık sigortası planları çocuklara ve gençlere kontrolleri, aşıları ve tarama testleri de dahil olmak üzere ücretsiz koruyucu bakım hizmetleri sağlayacaktır. Daha fazla bilgi edin.

Sağlık Sigortası Merkezi

Otizm bir yaygın gelişimsel bozukluk, ya da PDD, birçok temel becerilerin gelişiminde gecikmeler dahil gelişimsel bir hastalık grubudur. Otistik en önemli gecikme sosyalleşme ya da başkaları ile ilişkiler kurmak yeteneğidir. Otistik, aynı zamanda yetenek iletişim kurmak ve (fantezi oyun dahil) hayal gücünü kullanmak için bir gecikme var.

Otizmin kesin nedeni bilinen değil, araştırma hamilelik sırasında ve doğumda genetik (kalıtım), metabolik ve nörolojik faktörler, enfeksiyonlar bazı türleri ve sorunlar dahil olmak üzere birkaç olası faktörlere işaret etti. çocukluk çağı aşıları ile otizm arasında bir sözde bağlantı sıra çok sayıda geniş kapsamlı çalışmalarla çürütülmüştür.

o kız dört kat daha fazla erkek etkilemesine rağmen, otizm hiçbir ırksal, etnik ya da sosyal sınırlarını bilir. Aile geliri, yaşam tarzı, ya da eğitim düzeyi otizm olan bir çocuğun şansını etkilemez.

Otistik insanların çoğu hep başkalarının ilişkin bazı sorun var olsa da, erken tanı ve tedavi yetişkin olarak bağımsız yaşama otistik daha fazla insan yardımcı oldu.

Bazı çocuklar doğuştan otizm belirtileri gösteriyor. Diğerleri, normalde ilk başta geliştirmek için onlar 18 36 aylık olduklarında (bu çok daha küçük bir grup olmasına rağmen) sadece belirtilerin aniden kayma gibi görünüyor.

Otistik çocuklar devre dışı hafif şiddeti değişebilir belirtiler, geniş bir yelpazede görüntüleyebilirsiniz. Bir çocuğun ömrü boyunca 3 yaşında ve son önce Otizm belirtileri genellikle görünür. Otizmli bir çocuğun bir dereceye kadar mevcut olabilir genel belirtiler şunlardır

savantism denilen otizmin bir form olan insanlar, müzik, sanat, ve sayı olarak belirli alanlarda olağanüstü becerilere sahip. savantism olan kişiler dersler veya uygulama olmadan bu becerileri gerçekleştirmek için edebiliyoruz.