PMS diyet sabote?

Başarıyla sadece yaklaşık ayda rulo o zaman gibi birkaç kalori yüklü sıcak geçiştirmek sundaes aşağı eşarp için kontrol edilemeyen dürtü yenik, bir seferde üç hafta boyunca diyet kendinizi buluyor musunuz? Yalnız değilsin.

Kadınların gibi birçok 85 olarak% Kadın Hastalıkları ve Jinekologlar Koleji göre PMS, adet döngüsünün son 2 hafta içinde her zaman grev yıkıcı fiziksel ve duygusal değişiklikler en az bir belirti. Ve bu kadınların 70 kadar% PMS lı gıda istek, şişkinlik, yorgunluk, uyku bozuklukları, ruh hali ve sinirlilik muzdarip – herhangi biri diyet sabote potansiyeline sahip, Judith Wurtman, Doktora, müdürü diyor Cambridge Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde kadın sağlığı programı.

Neyse ki, genel ve gıda istek halinde PMS daha iyi bir anlayış özellikle diyet yok döngüsünde yakalandığını kadınları tutabilirsiniz.

PMS bir diyet karşı çifte nazar paketleri, Wurtman diyor. “İlk olarak, genellikle çikolatalı dondurma gibi yağ bir alttan, tatlı, nişastalı gıdalar, gıda istek var. Ve sonra, senin kötü ruh hali size dedirten ‘onunla cehenneme!’ Sen ne yiyorsun üzerinde herhangi bir kontrol egzersiz irade kaybedersiniz. ”

genellikle PMS ayrıca bir diyet sabote gider şişkinlik, Stephen Goldstein, MD, New York Üniversitesi’nde kadın doğum -gynecologist diyor. “Bir kadın ölçekte adımlar ve çılgına. Ve şişirilmiş varlık ve kemer bir dondurma dondurma kendilerini boğmak için gevşetmek zorunda için bazı insanların tepkisi.”

Ve ne yıkmak ve bu istek vurduğunda yiyorsun? Çikolata hit geçit üzerinde No 1, genel olarak diğer tatlılar takip etmektedir, Goldstein diyor. Tuzlu gıdalar, özellikle cips, uzak bir üçüncü oldular.

A-listesinde besleyici bir şey bulmak asla, öyle ise “kadınlar nadiren balık, meyve, sebze. Için istek şikayet gelip belirterek, Wurtman kabul eder” bir diyet hayır-hayır, PMS aklın söyleyerek bahse girebilirsiniz, “Evet, evet, ‘” diyor.

Bir kadının döngüsü boyunca meydana gelen hormonal ebbs ve ani PMS büyük sanıklar vardır. östrojen düzeyleri yukarı ve aşağı, böylece stres hormonu kortizol seviyelerini yapmak üzere, Pamela Peeke, MD, MPH, Baltimore Tıp Fakültesi Maryland Üniversitesi’nde tıp 40 ve yardımcı doçent sonra Fight Fat yazarı açıklar. “. Vücudun onları uyumlu tutmak için çok güçlü bir küçük ortaklık istiyor ediyor.”

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …