RİA – Konu genel bakış

takılı bir rahim içi araç (RİA) bulunmadan önce, muhtemelen olacak

Ekonomik Bakım Yasası uyarınca, birçok sağlık sigortası planları mamogram, doğum kontrolü ve iyi kadın ziyaretleri de dahil olmak üzere ücretsiz kadın önleyici hizmetler sağlayacaktır. Daha fazla bilgi edin.

Sağlık Sigortası Merkezi

Sen işlem sırasında bazı kramp olabilir.

Doktorunuz her döneminden sonra RİA yerleştirilmesi için her ay nasıl kontrol edileceğini bilecek sınav salonu terk etmeden önce vajina dizeyi hissetmek isteyecektir.

Bir gebelik testi, doğum kontrol etkili bir yöntem kullanılarak olmamıştır, özellikle son bir ay içinde cinsel olarak aktif olmuş ve prosedürün zaman adet kanaması olan değildir; Ekleme işlemi rahim ağzından ve rahim içine bir enfeksiyon taşıyabilir, çünkü pelvik inflamatuar hastalık (PID) neden, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE) için test.

RİA prosedür, riskleri ve yararları açıklar; Size ibuprofen gibi ağrı kesici verir; Eğer bir jinekolojik muayene veya Pap testi için olduğu gibi sizin stirrups ayakları ile sırt üstü sınav masaya yalan vardır; vajina içine bir spekulum ekler ve pelvik sınavı belirgin bir pelvik enfeksiyon yok olmadığını kontrol etmek gelmez. sağlık profesyoneli de rahim pozisyonunu kontrol edecektir; antiseptik ile serviks Swablar; rahim içine bir anestezik enjekte edebilir; RİA rahim içine gitmeli ne kadar belirlemek için rahim ağzından bir prob ekler; Yükler “T üst oluşturan RİA silah düzleştirir ekleme tüpü, içine RİA; rahim içine rahim ağzından RİA ekler; dışarı ekleme tüpü tüm yol çeker, yaklaşık 1 RİA dizesini kırpar içinde rahim ağzından (2.5 cm.); forseps ve spekulum kaldırır.