senin ra biyolojik yeterli yardım etmezse: ne gelecek?

Janssen.

David Zelman, M; 2015 12 Kasım

Bu sizin Romatoid artrit (RA) için en uygun biyolojik bulmak için biraz deneme yanılma sürebilir, fakat iyimser kalmak için iyi bir nedeni vardır.

Çoğu kişi sonunda onlara yardımcı bulmak. Belirtiler biraz hafifletmek veya tamamen solabilir.

Adalimumab (Humira; Certolizumab (Cimzia; Etanersept (Enbrel; Golimumab (Simponi, Simponi Aria; İnfliximab (Remisad)

Daha iyi 4-6 hafta hissetmeye başlamalıdır. Doktorunuz ayrıca daha hızlı çalışmasını bu arada size yardımcı olmak için diğer ilaçlar reçete edebilir.

belirtiler kolaylığı yoksa, doktorunuza söyleyiniz. amaç zamanında tedavi RA zararlardan vücudun korunmasına yardımcı olur, çünkü mümkün olduğunca çabuk en iyi ilaç bulmak.

Doktorunuz ilk size biyolojik reçete, genellikle bir “anti-TNF” ilaç. Bunlar

İlk deneyin anti-TNF sizin için işe yaramazsa, doktorunuz büyük olasılıkla başka bir verecektir. Hala yardım almak istemiyorsanız, o biyolojik başka bir tür geçiş sen edebilir. Bunlar

Bazı durumlarda, biyolojik ilaçlar bir süre için çalışmak ve daha az etkili hale gelecektir. Bu yüzden net değil. Senin için olursa, doktorunuza söyleyiniz. Muhtemelen başka biyolojik sizi değiştirebilir veya metotreksat veya sülfasalazin olarak RA ilaç, başka tür eklemek, bu yüzden tedavi daha iyi çalışır olacaktır.

Bazı insanlar diğerlerinden daha biyolojiklerden fazla yardım alın. Uzmanlar tahmin edemez. Ama RA erken aşamalarında tedavi insanlar uzun yıllar boyunca RA zorunda kalanların daha iyi yapmak eğiliminde olduğunu biliyoruz.

Bağışıklık sisteminin T hücreleri iltihabın düşürmek için bloklar abataseptin (Orencia); interlökin-1 hedefleyen anakinra (Kineret), inflamasyona neden vücudunuzun yapan bir kimyasal. Rituksimab (Rituxan), bağışıklık syste parçası olan bazı B-hücrelerini, hedefler;; tosilizumab (Actemra), IL-6, bir kimyasal vücudunuzu hedefler Doktorunuz ilacın bu tip bir “IL-1 engelleyici arayacak inflamasyona neden yapar. doktorunuz bir ilacın bu tür arayacak “IL-6 engelleyici.”

Eğer düzenli olarak onları alırsan Biyolojik da iyi çalışır. Eğer etkileri veya ilaç maliyetini yan o nedeniyle yapamıyorsanız, seçenekleriniz hakkında doktorunuzla konuşun.

KAYNAKLAR

Sabır Beyaz, MD, baş halk sağlığı memuru, Artrit Vakfı.

Alan Friedman, MD, Sözcü, Romatoloji Koleji.

Romatoloji Koleji: “Romatoid Artrit için Biyolojik Tedaviler.”

Artrit Vakfı: “İlaç Rehberi:. Biyolojik”

Romatoloji Koleji: “Anti-TNF.”

Romatoloji Koleji: “. Tosilizumab”