şişelenmiş su daha iyidir?

Bir zamanlar, çoğumuz bir otopark yürümek ya da bizim elimizde bir şişe su olmadan caddede bir gezginci itebilir. Artık bu şekilde görünmüyor.

İçecek Pazarlama Şirketi göre, 25 milyar litre yılda yukarı ve hareket halindeyken en iyi şekilde – Bugün dünyada pek çok insan herhangi bir ülkenin en şişelenmiş su tüketir.

“Dünyada birçok insan onların susuzluğunu gidermek için bir sağlıklı yol arıyorsanız, ve şişelenmiş su, uygun ve yüksek şeker, yüksek kalorili seçeneklere kıyasla, bu iyi bir seçim,” Stephen Kay, Uluslararası başkan yardımcısı diyor şişelenmiş Su Birliği (IBWA).

şişelenmiş su için susuzluk doyumsuz görünse de, bir soru göz ardı edilemez: gerçekten sıradan musluk suyundan daha bizim için daha iyi mi?

IBWA göre, şişe sular bazı kullanıcıların% 71 satın almak için neden olarak kaliteyi alıntı. Oldukça basit, onlar kendi musluk dışarı geliyor ne daha iyi olduğunu söylüyorlar. Ama su güvenliği uzmanları izole durumlar dışında, bu sadece doğru değildir, derler.

“Art arda şişelenmiş su 100 markanın üzerinde test yaklaşık üçte bir sorun olacak, ama bu sık sık musluk suyu test ise, benzer bir şey bulacaksınız ise” Erik Olson, kar amacı gütmeyen Ulusal Kaynaklar Savunma Konseyi savunuculuk müdürü diyor hangi 2003 yılında şişelenmiş su güvenliği konusunda kapsamlı bir rapor yayınladı.

Olson gerçekten kötü içme suyu birkaç izole cepler dışında, çoğu belediye sistemleri ve en şişelenmiş su kaynakları kirleticiler ve diğer sağlık ve güvenlik sorunları açısından oldukça eşit olduğunu ekliyor.

eşitlik daha fazla kanıt gerekir? Bu düşünün: Çevre Koruma Ajansı (EPA) içme su üzerinde standartlar belirliyor ve Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) şişelenmiş su üzerinde yargı yetkisine sahiptir ve 1974 Güvenli İçme Suyu Yasası beri, neredeyse her düzenleme bir ajans tarafından ortaya atılan iken diğer tarafından yankılandı olmuştur.

Onun parçası için, IBWA şişelenmiş su sağlıklı olduğunu düşünüyorum tüketicilere yol çalışmıyoruz diyor – sadece daha uygun bir seçenek, Kay diyor.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Tavuk, Çikolata, Salatalar, Tatlılar, Çorba