sizin için kilo kaybı cerrahi nedir?

Melinda Ratini, DO, M; 2015 19 Kasım’da

Sen kilo kaybı cerrahi eğer bir aday olabilir

Gençler genellikle en az 35 vücut kitle indeksi (VKİ) ile, son derece obez olmadıkça kilo kaybı cerrahi almak ve bir ağırlık ilgili koşulu ile yok.

Bu konuda düşünüyorsanız, bu sizin için iyi bir seçenek olmadığı konusunda doktorunuzla konuşun.

Eğer kilo kaybı cerrahi olsun, doktorunuz mide veya ince bağırsak, ya da her ikisi için değişiklikler yapar. İşte cerrahlar genellikle kullandığınız dört yöntem vardır

Gastrik Bypass: Doktorunuz bu “Roux-en-Y” gastrik bypass veya RYGB çağırabilir. cerrah (kese denir) mide sadece çok küçük bir kısmını bırakır. Bu kese yiyecek bir sürü tutamaz, bu yüzden daha az yemek. yemek yemek için ince bağırsağa kesesinden düz gidiyor, mide kalanını atlar. Bu ameliyat genellikle iç (laparoskop) görmek için bir kamera kullanarak birkaç küçük kesiler aracılığıyla yapılabilir. Doktorlar ayrıca bir laparoskopla üzerinden yapılan benzer bir işlemdir mini gastrik bypass, gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer tip 2 diyabet gibi bir ağırlık lı durum var, özellikle obez yetişkin konum; Sen risk ve faydalarını biliyor; Eğer ameliyattan sonra yemek nasıl ayarlamak için hazırsınız; Eğer kilo kapalı tutmak için yaşam tarzı değişiklikleri yapmaya adadık.

Ayarlanabilir Mide Bandı: cerrah midenin üst etrafında küçük bir grup koyar. bant ne kadar sıkı veya gevşek grubudur kontrolleri bunun içinde küçük bir balon vardır. Bant çok gıda, mideye nasıl gidebiliriz sınırlar. Bu ameliyat laparoskop kullanılarak yapılır.

Gastrik Sleeve: Bu ameliyat midenin en kaldırır ve Gastrik sleeve denilen midenin üst kısmının sadece dar bir bölümü, bırakır. cerrahi de açlık hormonu ghrelin frenlemek olabilir, bu yüzden daha az yemek.

Duodenal Switch: Bu midenin en kaldırır ve ince bağırsağın en atlamak için mide kovanı kullanan karmaşık cerrahidir. Bu yiyebilir ne kadar sınırlar. Aynı zamanda vücudunuzun size ihtiyacınız vitamin ve minerallerin yeterli alamadım anlamına gelebilir gıda gelen besinleri absorbe için bir şans, kadar olsun anlamına gelir.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …