süt devedikeni

Süt devedikeni olan meyve ve tohum karaciğer bozuklukları, safra yolları ve safra kesesi için bir tedavi olarak 2000 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır bir bitkidir. Süt devedikeni Avrupa’ya doğal değil, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Amerika’da bulunabilir.

Süt devedikeni bulunan tıbbi madde silymarin, süt devedikeni tohumu bir özüdür. Silimarin Silybin (silybins A ve B içeren), isosilybin (isosilybins A ve B içeren), silychristin ve isosilychristin, silydianin ve taksifolin dahil birkaç yakından ilgili bileşiklerin, içeren bir karışımdır. Çoğu araştırma bunun yerine bütün şeklinde bitkinin, silymarin ya da ana bileşen Silybin okudu.

Süt devedikeni için botanik adı Silybum marianum olduğunu. Süt devedikeni de kutsal devedikeni, Marian devedikeni, Mary devedikeni, Mary devedikeni, Bizim Lady devedikeni, yabani enginar, (Almanca) Mariendistel ve Chardon-Marie (Fransızca) denir.

aent Yunanlılar ve Romalılar karaciğer rahatsızlıkları ve yılan sokması için bir tedavi olarak süt devedikeni kullanılır. Ortaçağ boyunca, süt devedikeni karaciğer toksinleri tedavisi için tavsiye edilmiştir. Modern homeopatik uygulayıcıları sarılık, safra taşı, ve peritonit gibi hastalıkların bir dizi tedavi etmek için süt devedikeni tohumlarından bileşikler kullanmışlardır. Alman hükümeti için otlar güvenliğini ve etkinliğini inceleyen Alman Komisyon E, toksinler nedeniyle karaciğer hasarı, karaciğer sirozu süt devedikeni önerir ve karaciğer kronik inflamasyon için destekleyici tedavi olarak.

Karaciğer şikayetler için kullanım Milk Thistle uzun geçmişine rağmen, bu araştırmacıların süt devedikeni tohumlarından silymarin çıkarılan ve tesisin aktif madde olabileceğini önerdi 1968 yılına kadar değildi. Silymarin sonra flavonolignans bir karışımı, bitki bazlı maddeler bir aile olmak için keşfedildi.

Süt devedikeni aktif madde onun büyük bileşik olarak Silybin içeren, silymarin olduğunu. deve dikeni kanseri, Silimarin ve Silybin en çok çalışılan terkip maddeleri olmuştur tedavisinde yararlı olduğu iddia araştırmak.

Silymarin ve silybin hücreye girmesini toksinleri bloke ederek veya hasar başlamadan önce hücre dışına toksinleri hareket ettirerek zehirli kimyasallar karaciğer hasarına karşı koruyabilir.

Silimarin ve Silybin kanser hücrelerinde laboratuarda hem de hayvan dil, deri, mesane, kolon tümörleri, küçük bağırsakta incelenmiştir. Onlar kendi potansiyeli için test edilmiştir

Süt devedikeni antikanser ilaçlar ya da diğer ilaçlar, daha etkili ve daha az etkili hale veya onlarla birlikte alındığında etkisi olabilir eğer bilinmemektedir. Özellikle, henüz süt devedikeni artırmak veya ne kadar iyi kemoterapi çalışmalarını azaltmak, ya da üzerinde herhangi bir etkisi olup olmayacağını tespit edilmemiştir.

Süt devedikeni genellikle kapsül veya tablet halinde ağız yoluyla alınır. su içinde de çözülür olmadığından, yaygın bir bitkisel çay olarak kabul edilmez. Avrupa’da, aktif bileşik Silybin Amanita phalloides tek etkili panzehir ölümcül karaciğer yetmezliği neden olan bir mantar toksini gibi intravenöz infüzyon ile verilmektedir.

Çoğu süt devedikeni takviyeleri içerdikleri silybin ne kadar ölçülür. kolayca emilir ve vücut tarafından kullanılmak üzere yapılan Silybin Özel şekilleri isimleri Legalon, silipide ve Siliphos altında satılmaktadır.

Bir laboratuar veya hayvanları kullanarak araştırma bir ilaç prosedür veya tedavi insanlarda yararlı olması muhtemeldir olup olmadığını öğrenmek için yapılır. (Insanlarda) klinik çalışmalar başladı önce Klinik öncesi çalışmalar yapılır.

Silimarin, deve dikeni tohumlarında bulunan aktif madde, laboratuar araştırmalarında incelenmiştir. Bu çalışmalar, göstermiştir

Silybin A ve B, silymarin ana bileşenleri, kanser hücre hatları (laboratuvarda büyümeye adapte hücreler) kullanılarak laboratuar deneylerinde incelenmiştir. Bu çalışmalar, bu silybins düşündürmektedir

sıçan ciğeri kullanarak laboratuvar testlerinde, silymarin ve silybin da karaciğer dokusunun yeniden büyümesini artırmak için tespit edilmiştir.

sıçan olan ve yumurtalıklar kaldırılmış fareler kullanılarak laboratuar testlerinde, deve dikeni durdurma kemik kaybı yardımcı olduğu bulunmuştur.

farelere nakledilen kolorektal kanser hücreleri üzerinde Testler günde tümör büyümesini azaldığı iki defa verilen Silybin bulundu.

Birkaç küçük çalışmalar kanser tedavisinde kullanılan olabilir devedikenin kanser tedavisi olup olmadığı zararlı etkilerini azaltmak süt devedikeni etkileri baktık.

Akut lenfoblastik lösemili çocuklarda randomize klinik çalışma silymarin kanser tedavisinde karşı çalışma olmadan karaciğer kemoterapinin zararlı etkilerini azalttığını buldu. silymarin alarak çocukların nedeniyle süt devedikeni almadı çocuklara oranla yan etkileri daha az kemoterapi doz azaltılması gerekiyordu.

onların secde çıkarmak için ameliyat oldu erkeklerde randomize klinik çalışma silymarin ve yaşam selenyum geliştirilmiş kaliteli bir kombinasyonu, kolesterol azalma ve kandaki selenyum miktarı arttığı bulundu.

Cerrahi ve radyoterapi meme kanserli kadınlarda bir nonrandomize gözlemsel çalışma silymarin tabanlı krem ​​radyasyon tedavisine cilt reaksiyonları sahip olmaktan hastaları önlemeye yardımcı olduğunu buldu.

ilerlemiş karaciğer kanseri ve hastalar güvenle işleyebilir silybin fosfatidilkolin maksimum dozu bulmak amacıyla yoksul karaciğer fonksiyon ile 3 hastada bir faz I klinik çalışma. Bir hasta karaciğer fonksiyon ve inflamasyon belirtileri bazı iyileşme gösterdi.

Klinik çalışmalarda çok sayıda hepatit, siroz, ve safra kanallarının bozukluğu olan hastaların tedavisinde süt devedikeni ya silymarin inceledik. Bu denemeler, karışık sonuçlar çok geniş bir doz aralığı kullanılmıştır. Kronik hepatitli hastalar için biyolojik tedavi bir çalışmada, silymarin alan hastalar daha az belirti ve silymarin almayan hastalara kıyasla daha iyi bir yaşam kalitesi vardı. Bazı çalışmalarda gösterilmiştir silymarin yararlı etkileri hepatit ve / veya karaciğer kanseri önlemede önemli bir rol oynayabileceğini düşündürmektedir, ancak hiçbir klinik çalışmalarda önlenmesi için silymarin kullanımını inceledik.

Silymarin birçok kan nakli geçiren hastalarda kandaki ekstra demir kaldırır demir şelasyon tedavisinin, etkinliğini artırmak için tespit edilmiştir.

tavsiye edilen şekilde alındığında süt devedikeni veya silymarin kullanımından çok az yan etkileri bildirilmiştir. Karaciğer bozukluğu olan hastalarda çeşitli büyük, dikkatle tasarlanmış çalışmalar silymarin alarak nadiren bir müshil etkisi vardır ya da mide bulantısı, mide ekşimesi veya mide rahatsızlığı neden olabileceğini bulduk. Yüksek dozlarda, hafif alerjik reaksiyonlar (1.500 ‘den fazla miligram bir gün) görülmüştür.

Silymarin hasta veya fetüse herhangi bir toksik etkisi ile karaciğerde bir safra tıkanıklık varsa gebe kadınlarda kullanılmaktadır. Silymarin aynı zamanda damar mantar zehirlenmesi çocuklara verildi.

Örneğin, ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), kanser için bir tedavi ya da başka bir sağlık sorunu olarak süt devedikeni kullanımı onaylanmamış.

Süt devedikeni bir besin takviyesi olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır. Besin katkıları daha diyet eklenmesi anlamına ürünlerdir. Bunlar ilaç değildir ve tedavi etmek, önlemek veya hastalıkları tedavi etmek demek değildir. Üretici ürünün güvenli olduğunu ve etiket iddiaları doğru ve yanıltıcı olmadığını sağlamaktan sorumludur. satılmadan önce FDA olarak güvenli veya etkili diyet takviyeleri kabul etmez.

Bir kanser tedavisi olarak kullanarak, kanserli hastalarda süt devedikeni ile yapılan sınırlı bir araştırma verilen dikkatle tasarlanmış klinik çalışmalarda dışında tavsiye edilemez.

aktif hastayı olan süt devedikeni ve silymarin kanser CAM klinik çalışmalarla desteklenmesi kanser klinik çalışmaların listesini kontrol edin.

klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Bu forumda edinilebilir.

Bu kanser bilgiler özet kanseri olan kişilerin tedavisinde süt devedikeni kullanımı hakkında güncel bilgiler. Bilgilendirme ve hastalar, aileleri ve bakıcıları yardım etmek anlamına gelir.

Bütünleştirici, Alternatif ve Tamamlayıcı Tedaviler Yayın Kurulu.

Bir klinik çalışma gibi bir tedavi diğerine göre daha iyi olup olmadığı gibi bilimsel bir soruyu cevaplamak için bir çalışmadır. Denemeler geçmiş çalışmalar ve ne laboratuvarda öğrenmiş oldu dayanmaktadır. Her deneme kanser hastalarına yardım etmek için yeni ve daha iyi yollarını bulmak için bazı bilimsel sorulara cevaplar. Tedavi Klinik çalışmalar sırasında, bilgi, yeni bir tedavi ve ne kadar iyi çalıştığını etkileri hakkında toplanır. Bir klinik araştırma yeni bir tedavi bir şu anda kullanılmakta olan daha iyi olduğunu gösteriyorsa, yeni tedavi “standardı.” hale gelebilir Hastalar klinik araştırmaya katılan düşünmek isteyebilirsiniz. Bazı klinik çalışmalarda tek tedavi başlamış değil hastalara açıktır.

Bütünleştirici, Alternatif ve Tamamlayıcı Tedaviler Yayın Kurulu. Milk Thistle. Bethesda, MD: / yaklaşık kanser / tedavi / cam / hasta / süt-thistle-. . [Sayfalar: 26389281]

bütünleştirici, iyileştirici felsefeler geniş bir tıp içerir yaklaşımlar ve tedaviler olarak adlandırılan -Ayrıca Tamamlayıcı ve alternatif tıp (CAM). Bu genellikle yerine, geleneksel tedavi kullanılan bir alternatif olarak adlandırılan, geleneksel tedavilere ek olarak kullanıldığında bir tedavisi, genel olarak, tamamlayıcı olarak adlandırılır. (Konvansiyonel tedaviler yaygın olarak kabul ve ana tıp camiası tarafından uygulanan olanlardır.) Nasıl kullanıldıkları, bazı tedaviler ya tamamlayıcı ya da alternatif olarak kabul edilebilir bağlı. Tamamlayıcı ve alternatif tedaviler, hastalığın önlenmesi stresi azaltmak, önlemek veya yan etkileri ve belirtileri, ya da kontrol azaltmak veya hastalığı tedavi etmek amacıyla kullanılır.

kanser için geleneksel tedavilerden farklı, tamamlayıcı ve alternatif tedaviler genellikle sigorta şirketleri kapsamında değildir. Hastalar tamamlayıcı ve alternatif tedavilere kapsama alanı hakkında bilgi edinmek için kendi sigorta kuruluşu ile kontrol etmelisiniz.

Tamamlayıcı ve alternatif tedaviler dikkate kanser hastalarının kendi doktor, hemşire veya eczacınıza bu kararı tartışmak gerektiği gibi onlar-cekti herhangi bir terapötik yaklaşım, bazı tamamlayıcı ve alternatif tedaviler standart tedavi ile müdahale edebilir ya da geleneksel tedavi ile birlikte kullanıldığında zararlı olabilir çünkü.

Geleneksel yaklaşımları değerlendirmek için kullanılan aynı titiz bir bilimsel değerlendirme CAM tedavileri değerlendirmek için kullanılan olması önemlidir. Ulusal Kanser Enstitüsü ve Tamamlayıcı ve Bütünleyici Sağlık Ulusal Merkezi (NCCIH) kanser için CAM tedavileri değerlendirmek için tıp merkezlerinde klinik çalışmalarda (araştırma çalışmaları) bir dizi sponsor oluyor.

Kanser tedavisinde geleneksel yaklaşımlar genellikle çok sayıda hasta ile klinik denemeler içeren titiz bir bilimsel süreç boyunca güvenlik ve etkinlik için çalışmalar yapılmıştır. Az tamamlayıcı ve alternatif yöntemlerin güvenliği ve etkinliği hakkında bilinmektedir. Birkaç CAM tedavileri titiz bir değerlendirme uğramıştır. CAM terapilerinin az sayıda başlangıçta tamamen alternatif yaklaşımlar kanser bir yer buluyor olarak kabul tedavi değil, yardımcı olabilir tedavileri, ancak tamamlayıcı tedaviler olarak hastaların daha iyi hissediyorum ve daha hızlı iyileşir. Bir örnek akupunktur olduğunu. Kasım 1997 yılında Sağlık () bir National Institutes uzmanlardan oluşan bir panel göre, akupunktur kemoterapiye bağlı bulantı ve kusmanın tedavisinde ve cerrahi ile ilişkili ağrı kontrolünde etkili olduğu tespit edilmiştir. Bunun aksine, bu laetrile kullanımı gibi bazı yaklaşımlar, çalışılmış ve etkisiz ya da potansiyel olarak zararlı olduğu bulunmuştur.

1991 yılında başlanan İyi Olgu Serisi Programı, uygulamada kullanılmakta olan CAM yaklaşımları araştırılmaktadır bir yoludur. Program Kanser Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp ‘s Ofisi (OCCAM) tarafından denetlenmektedir. alternatif kanser tedavileri sunan sağlık uzmanları Occam kendi hastaların tıbbi kayıtları ve ilgili materyalleri gönderin. OCCAM malzemelerin bir eleştiri yapar ve başlatılan araştırma garanti kabul yaklaşımların takip araştırma stratejileri geliştirir.

Tamamlayıcı ve alternatif tedaviler göz önüne alındığında, hastalar Aşağıdaki sorular kendi sağlık kuruluşu sormalısınız

Tamamlayıcı ve Bütünleyici Sağlık Ulusal Merkezi (NCCIH)

Ulusal Sağlık Enstitüleri de Tamamlayıcı ve Bütünleyici Sağlık Ulusal Merkezi (NCCIH) () araştırma ve tamamlayıcı ve alternatif uygulamaları değerlendirilmesini kolaylaştırır ve sağlık uzmanları ve halka yaklaşımlar çeşitliliği hakkında bilgi sağlar.

PubMed CAM

NCCIH ve Ulusal Tıp Kütüphanesi (NLM) ortaklaşa PubMed, CAM ile ilgili dergi atıfları bulmak için ücretsiz ve kolay kullanımlı bir arama aracı üzerinde CAM geliştirdi. NLM en PubMed kaynakça veri tabanında bir alt kümesi olarak, PubMed CAM bilimsel dergilerden CAM-ilgili makaleler için birden fazla 230.000 ve özet sunmaktadır. Bu veritabanı aynı zamanda kullanıcıların tam metin makaleleri görüntülemek için izin 1.800 üzerinde dergilerin web sitelerine bağlantılar sağlar. (Bir abonelik veya başka bir ücret tam metin makaleleri erişmek için gerekli olabilir.)

Kanser Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Ofisi

Kanser Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Ofisi (OCCAM) tamamlayıcı ve alternatif tıp (CAM) alanında faaliyetlerini koordine eder. OCCAM CAM kanser araştırmaları destekler ve sağlık sağlayıcılarına kansere bağlı CAM ve bu forum aracılığıyla kamuoyuna hakkında bilgi sağlar.

Ulusal Kanser Enstitüsü () Kanser Bilgi Servisi

ABD sakinleri 8:00 8:00 Cuma’ya 1-800-4-KANSER (1-800-422-6237) Pazartesi ücretsiz Kanser Bilgi Servisi ücretli çağırabilir. Eğitimli bir Kanser Bilgi Uzmanı sorularınızı cevaplamak için kullanılabilir.

Gıda ve İlaç İdaresi

Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onlar güvenli ve etkili olmasını sağlamak için ilaç ve tıbbi cihazlar düzenler.

Federal Ticaret Komisyonu

Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tüketici koruma yasaları uygular. FTC edinilebilir Yayınlar dahil