Tip 2 diyabet için inkretin mimetikleri

diyabet Eğilimler

Exenatide ve liraglutide tip 2 diyabet ve kim ağız yoluyla alınan ilaçlar ile kan şekeri düzeylerini kontrol etmek mümkün olmamıştır olan insanların tedavisi için kullanılan ilaç denilen inkretin taklitlerinin bir türüdür. Bu ilaç bir atış olarak verilir.

Inkretin vücudunuzun yapar doğal bir hormondur. Bu yemek sonra insülin serbest bırakmak için vücudunuzun söyler. İnsülin kan şekerini düşürür.

Inkretin mimetikleri yedikten sonra kan şekerini düşürmek vücudunuzda (benzetim) inkretinlerin gibi hareket ederler. inkretin mimetikleri

Bu ilaçlar yaptıkları ilaçlarla birlikte alınmadığı takdirde, düşük kan şekeri ya da kilo alma neden olmadan bir hedef aralığında kan şekerini tutmaya yardımcı olur. Bazı insanlar daha az acıkmak ve bu ilaçları alırken kilo.

Tip 2 diyabet ilaçları değiştirmeniz gerekebilir, böylece zamanla kötüleşir bir hastalıktır.

Diyabet ilaçları aktif olmayı ve sağlıklı gıdalar yeme insanlar için en iyi çalışır. Çalışmalar inkretin mimetikleri% 1% 0.5 hemoglobin A1c düşük olduğunu ileri sürmüşlerdir. 1

Tüm ilaçlar yan etkileri vardır. Ama pek çok insan yan etkileri hissetmiyorum, ya da onlarla başa edebiliyoruz. Çektiğiniz her bir ilacın yan etkileri hakkında eczacınıza danışın. Yan etkileri de ilaç ile birlikte gelen bilgilere listelenmiştir.

İşte düşünmek gereken bazı önemli noktalar vardır

hemen varsa doktor ya da diğer acil servisleri Çağrı

Eğer varsa doktorunuzu arayın

kan şekeri yükseliyor olduğunda insülin serbest bırakmak için pankreası istemi; Çok fazla glukagon dışarı vermesini pankreas önleyin. Glukagon karaciğer kana onun depolanmış şeker serbest bırakmak için neden bir hormondur; mide yedikten sonra boşaltacağını hızını yavaşlatmak için yardımcı olur. Bu daha az aç ve bir yemekten sonra daha memnun hissediyorum yapabilir. Kan şekeri bir yemekten sonra çok hızlı çok yüksek almak gerekir.

Genellikle tıp yararları küçük herhangi bir yan etkileri daha önemlidir; Bir süre sonra ilacı yan etkileri uzağa gidebilir; Yan etkileri hala sizi rahatsız ve ilacı tutmalı eğer merak ediyorsanız, doktorunuzu arayın. O ya da o da dozunu düşürmek veya ilaç değiştirmek mümkün olabilir. aniden doktorunuz size söyler sürece ilacı çıkmak etmeyin.

Bu ilacın sık görülen yan etkileri şunlardır

yan etkileri tam listesi için İlaç Başvurusu. (İlaç Referans tüm sistemlerde mevcut değildir.)

Bulantı tedavinin ilk haftalarında genellikle kötü ve zamanla daha iyi olur. Onlar, yavaş yavaş yemek daha fazla su içmek ve az yağ ile küçük öğün yemek Bazı insanlar mide bulantısı ile daha az sorun var.

tıp uzun salınımlı formülü verildiğinde, enjeksiyon yerinde küçük topaklar görünebilir. ilaç bırakıldığında Bunlar vücuda absorbe.

Tıp doktorunuz bir sağlık sorunu tedavi etmek vardır birçok araçlardan biridir. Doktorunuz sağlığınızı iyileştirmek ve gelecekteki sorunları önleyebilir anlaşılacağı gibi ilaç alarak. Eğer düzgün bir şekilde ilaç almak istemiyorsanız, risk altında sağlık (ve belki de hayatınızı) koyarak olabilir.

insanlar sıkıntı onların ilacı neden birçok nedeni vardır. Ancak çoğu durumda, yapabileceğiniz bir şey var. Öngörülen olarak İlaçlar alarak, etrafında ortak sorunları nasıl çalışılacağı ilişkin öneriler için.

Eğer hamile iseniz, meme -Besleme veya planlama doktorunuz size söylemeden herhangi bir ilaç kullanmayın, hamile. Bazı ilaçlar bebeğinize zarar verebilir. Bu reçete ve over-the-counter ilaçlar, vitaminler, otlar ve takviyeleri içerir. Ve bütün doktorlar hamile hamile meme -Besleme veya planlama olduğunu biliyorum emin olun.

Takip Bakımı tedavi ve güvenlik önemli bir parçasıdır. yapmak ve tüm randevulara gitmek ve sorun yaşıyorsanız doktorunuzu aramalısınız emin olun. Aynı zamanda test sonuçlarını bilmek ve almak ilaçların bir listesini tutmak iyi bir fikirdir.

Yeni ilaç bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ilacı anlamalarına yardımcı olmak.

Inzucchi SE, vd. (2012). Tip 2 diyabette hiperglisemi Yönetimi: Bir hasta merkezli bir yaklaşım. Diabetes Çare, 35 (6): 1364-1379.

E. Gregory Thompson, MD – İç Tıp Teknisyenliği; David C.W. Lau, MD, PhD, FRCPC – Endokrinoloji

14 Kasım 2014

Sorun nefes; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişme; Böyle ya da sırt ağrısı ve kusma olmadan şiddetli karın ağrısı gibi pankreatit belirtileri.

Kurdeşen; Bu gibi sorunlar yutma veya nefes ya da konuşurken, ya da boyun bir yumru olarak tiroid tümörü belirtileri,.

Bulantı ve mide; İshal; Mide ekşimesi ve hazımsızlık; daha az aç hissetme.