toplum içinde kanser kaynakları bulmak için nasıl

Eğer kanser veya kanser tedavisi gören varsa, toplumda yerleri yardım açmak için vardır. kanserli kişilere pratik ve destek hizmetleri sunan çeşitli ülke genelinde birçok yerel örgütler vardır. Ancak, insanlar genellikle bu hizmetleri hakkında bilmek ya da onları bulmak mümkün değildir bilmiyorum. Ulusal kanser örgütleri bu kaynakları bulma konusunda size yardımcı olabilir ve kendiniz için yapabileceğiniz şeyler bir dizi vardır.

size ve kanser, çoğu mahalle örgütleri, yerel sağlık personeli, veya alan hastaneler hakkında tedavi, ya da bilgilerden bir destek grubu, danışmanlık, tavsiye, mali yardım, ulaşım arıyor olun başlamak için iyi bir yer vardır. Genellikle, yardım arayan en zor kısmı sormak doğru soruları bilmektir.

güvenli olması için, Jennifer Mukai tüm ama o Mayıs 2009 yılında meme kanseri vardı söylenme sonra onu diyetten soya elimine; Japon asıllı ve aynı zamanda bilinçli sağlığı olmak, Seattle iç mekan tasarımcısı ona tanı konmadan önce çeşitli şekillerde soya bir sürü yiyordu söylüyor; “Ben günde iki kez benim kahve soya sütü bir fincan yaklaşık dörtte üçünü içti ve tofu ve oldukça düzenli edamame [soya fasulyesi] yedik,” 44 yaşındaki söyler. “Ben de muhtemelen et-atama soya biraz başlamıştı …

Şimdiye kadar, muhtemelen kanser tanısı ile ortaya çıkan birçok konuda ve zorluklar hakkında hiç düşünmemiştim. Eğer oluşabilecek sorun hemen hemen her türü ile baş yardımcı olmak için destek hizmetleri vardır. ihtiyacınız olan yardımı bulmakta ilk adım hizmet türleri mevcut olduğunu bilmektir. Aşağıdaki sayfalar bu hizmetlerin nasıl onları bulmak için bazı açıklar.

Kanser ile ilgili bilgiler

Çoğu ulusal kanser örgütleri kanser, tedavi ve tedavi ile ilgili konularda farklı türlerde malzemeler dahil, bilgi hizmetleri sunuyoruz.

danışmanlık

bazı insanlar danışmanlık konusunda isteksiz olsa da, çalışmalar stresi azaltır ve hem zihinsel hem de fiziksel olarak insanlara yardım birine sahip konuşmak olduğunu göstermektedir. Rehberlik aynı zamanda kanser hastalarına manevi destek sağlamak ve onları daha iyi hastalık anlamanıza yardımcı olabilir. danışma Farklı türleri bireysel, grup, aile, kendi kendine yardım (bazen akran danışmanlığı), yas, hasta-hasta ve cinsellik içerir.

Tıbbi Tedavi Kararları

Genellikle, kanser olan kişilerin karmaşık tıbbi kararlar almaları gerekmektedir. Pek çok kuruluş, ikinci görüş ve tedavi seçeneklerini genişletmek olabilir klinik çalışmalarda (insanlarla araştırma çalışmaları), hakkında bilgi almak için hastane ve hekim yönlendirirler.

Önleme ve Erken Teşhis

Kanser önleme asla yüzde 100 etkili olabilmesine karşın, (örneğin sigarayı bırakmak ve sağlıklı gıdalar yeme gibi) pek çok şey büyük ölçüde kanserine yakalanma için bir kişinin riskini azaltabilir. Önleme hizmetleri genellikle sigarayı bırakma ve beslenme odaklanmak. Bir kişinin hiçbir hastalık belirtisi olduğunda kanser tespit etmek için tasarlanmış erken teşhis hizmetleri, tarama mamogram, Pap testi veya prostat sınavları için sevk içerebilir.

Evde bakım

Evde sağlık artık bir hastane ya da bakımevinde kalmak gerekir, ama yine de profesyonel tıbbi yardım gerektiren hastaların yardımcı olur. Nitelikli hemşirelik bakımı, fizik tedavi, sosyal hizmetler ve beslenme danışmanlığı, tüm evde mevcuttur.

Darülaceze Bakımı

Darülaceze ölümcül hasta kanser hastalarının özel ihtiyaçlarına odaklanmış bakımdır. Bazen palyatif bakım olarak adlandırılan, o konfor sağlayan fiziksel semptomların kontrol ve artık küratif tedaviden yarar hastalar duygusal destek vererek etrafında merkezleri. Darülaceze programları hastanın evine, darülaceze merkezleri, hastaneler, ya da nitelikli hemşirelik tesisleri dahil olmak üzere çeşitli ayarları hizmet vermektedir. Doktorunuz veya sosyal hizmet uzmanı bu hizmetler için sevk sağlayabilir.

Rehabilitasyon

Rehabilitasyon hizmetleri insanların kanser ve tedavisi etkilerine uyum yardımcı olur. Fiziksel rehabilitasyon ameliyatın fiziksel etkileri ya da kemoterapi ile ilişkili yan etkilerinin ortadan kalkması üzerinde duruluyor. Mesleki veya mesleki terapi insanların işe geri almak, ya da iş bulmak, gündelik rutinleri yeniden ayarlamak yardımcı olur.

savunma

Savunuculuk teşvik ya da kanser hastaları olarak hak ve belli bir grubun çıkarlarını korumak anlamına gelir genel bir terimdir. Savunuculuk grupları diğerleri arasında yasal, etik, tıbbi, istihdam, yasama ya da sigorta sorunları, yardımcı hizmet sunabilir. Örneğin, sigorta şirketi oldukça iddianızı ele değil düşünüyorsanız, sen kararını gözden savunmak isteyebilir.

mali

kanseri kanser hastaları ve aileleri için büyük bir mali yük olabilir. tıbbi fatura, sigorta teminatı ve geri ödeme sorunları ile ilgili sorunları olan kanser hastalarına yardım etmek için Hükümet ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından desteklenen programları vardır. mali yardım kaynakları ve Medicaid, Medicare ve Sosyal Güvenlik İdaresi yardım toplama yetkisi almak için yolları da vardır.

Konut / Konaklama

Bazı kuruluşlar bu hasta ve veliler tedaviye çocuğa eşlik gerekmektedir çocuk, özellikle tedavi gören bir hastanın ailesi için konaklama sağlamaktadır.

Çocuk Hizmetleri

kuruluşların bir dizi, yaz kampları da dahil olmak üzere kanserli çocuklar için make-a-dilek programlar hizmetleri sağlamak ve çocuk bakım arayan ebeveynler için yardımcı olur.