uzun vadeli bakım seçenekleri – Konu genel bakış

sizin veya bir aile üyesi yaşlandıkça, sağlık sorunları yönetmek konusunda endişeleri olabilir. Çoğu insan evlerinde kalmak ve aile üyeleri onlara yardım istiyorum.

hizmet ve desteklerin bir dizi sağlar; tıbbi veya tıbbi olmayan yardım sağlayabilir; Böyle giyinme, yıkanma, tımar ve banyo kullanarak yardım gibi kişisel ihtiyaçlarını karşılayan; Böyle ev işleri, yemek yapmak ve alışveriş gibi günlük görevleri ile yardımcı olabilir; Toplumda, ya da (örneğin bir bakım merkezi gibi) ikamet, evde olabilir.

uzun vadeli bakım yardımcı olabilir yerdir. Bu sizin ya da sevilen biri için güvenli ve yapılandırılmış bir ortam sağlayabilir.

Uzun vadeli bakım

Bir sağlık durumu kendi yapmak zor veya imkansız sağlık ve kişisel ihtiyaçlarının karşılanması yaptığında insanların uzun vadeli bakım düşünebilirsiniz. Örneğin, ya da sevilen bir uzun vadeli bakım gerekebilir nedeniyle

onların gelecekteki sağlığı ya da bağımsız yaşama yeteneği hakkında endişeleriniz varsa, bazı insanlar da onların geleceğini planlarken uzun vadeli bakım düşünün ya.

Uzun süreli bakımın çeşitli türleri vardır. Her bakımı, yardım ve hizmetlerin farklı düzeylerde sağlar. kalite ve bakım ve hizmetlerin maliyetleri büyük ölçüde değişmektedir. Topluluk bu seçeneklerin hepsine sahip olmayabilir.

Toplum temelli servisler yaşlı yetişkinlerin bağımsız kalmalarına yardımcı olur. Bu evde yemek, ulaşım, ev işi, alışveriş yardımcı ve yetişkin günlük bakım içerir. Bu hizmetler genellikle yerel bir kuruluş tarafından koordine edilmektedir.

Belirli hizmetler demans olanlar için kan basıncı ve kilo ve bakım banyo kullanarak ve ilaçlar, kontrol yardım içerebilir.

inme; Alzheimer hastalığı gibi dementia; Kafa yaralanmaları; Kırık kemikler ya da eklem protezi ameliyatları sonrasında sorunlar; Frailty.