vakumlama nasıl bir sünger ve diğer günlük alışkanlıkları kullanarak hasta yapabilir

Sen alerji açık tetikler kaçmak büyük olabilir, ama ne içinde olduğunuzda olur? Geceleri yatağa kendinizi tıkınma için ön kapıdan yürüyerek gelen, bu yaygın hatalardan kaçınmak ve alerji koyunda tetikler tutmak isteyeceksiniz.

Düzenli banyo alerji belirtileri yola olabilir, büyümek için kalıp ve toz akarları teşvik edebilir çok buharlı almak için izin. “Kalıp, sıcak, nemli ve rutubetli ortamlarda büyür,” Neeta Ogden, MD, AllergyAsthma ve İmmünoloji Koleji için bir allergist ve sözcüsü diyor.

Eğer banyoda bir egzoz fanı varsa, bölgeyi havalandırmak için bunu her zaman kullanın. Eğer bir fan yoksa, bazı buhar çıkması için açık banyo kapıyı tutmak.

“Haftada bir kez banyo Scrubbing siz de küf üstünde kalmak yardımcı olacak,” Ogden diyor. “Siyah bir şey gördüğün an, o kalıp muhtemelen bir süre için büyüyor ve siz ondan kurtulmak anlamına gelir.”

kalıp öldürmek ve fırçalayın ise maske ve eldiven giymek bir ağartıcı ürün kullanın.

ön kapı dışında ayakkabılarını ve çoraplarını tutulması ev içinde kir daha izleyebilirsiniz.

“Polen yere düşer ve daha sonra da evin etrafında yayılmış çorap ve ayakkabı, yapışıyor,” Ogden diyor.

yüksek polen günlerde, en kısa sürede size eşik arası gibi tekmeler slip.

elbiselerini döken ve duş vurmak – Ogden da bir adım daha gitmek olduğunu göstermektedir. “Kötü bir polen alerjisi varsa Özellikle, diğer yüzeylere transfer polen önleyecektir elbiselerini çıkarmadan,” diyor. “Ilık bir duş alarak tahrişi azaltmak için saç, deri ve gözlerde polen kaldıracaktır.”

Eğer hiddet pet alerjik iseniz, onları uzak tutmak gerekir.

“Eğer her gece senin evde beslenen hayvan banyo sürece, size günün 8 ila 12 saat harcamak için yatağa evcil hayvan getiren maruz kalma gibi konsantre şeklidir,” Ogden diyor. “Sen uzun bir süre için orada oturmak ve etkileme evcil hayvanınızın saç yapışıyor hiddet ve polen izin ediyoruz.”

uyurken İdeal olarak, yatak odası dışında evcil hayvanınızın tutmak, Ogden diyor.

Oldukça ilkbahar sizin pencerelerden taze kesilmiş çimen kopup kokusu veya gevrek sonbahar havası kokusu gibisi yoktur. Eğer alerjiniz varsa Ama, bu bir hayır-hayır değil.

windows özellikle yüksek alerji zamanlarda, kapalı tutun. Evinizi infiltre polenleri, duman, kalıp, hava kirliliği, ve diğer tahriş edici önlemek gerekir.

“Alerjenler evinize kendi yolunu bulmak, onlar bunları göremiyorum yüzeylerde arazi ve bunları kaldırmak için gerçekten zor,” Ogden diyor. Sıcak aylarda, bu daha sık klima çalıştırmak gerekebilir anlamına gelir.

onlar havadaki kötü şeyler daha emmek devam edebilmesi için en az ayda bir kez merkezi ısıtma veya soğutma sistemindeki filtreleri değiştirmek emin olun.

düzenli Evinizi vakumlama yaparken hapşırma uyaran parçacıklar, sen konularda kullanmak makine tipi kaldırmak için önemlidir. Bir yüksek verimli partikül hava (HEPA) filtresi ile bir bakın.

“Filtre havadaki küçük parçacıklar aspirasyon son derece etkili olduğunu,” Ogden diyor. “Vakumlar diğer türleri ile, sadece havaya alerjenleri dolaşan konum ve semptomlar daha da kötüye hangi bunu teneffüs.”

Hakkında; U İlanlar; Us Koşulları; Gizlilik Polic; Polic Sponsor; Bizimle iletişime geçin

kadar kazık toz, kir, pisliği ve diğer parçacıkları tutmak için vakum haftalık hedefliyoruz.

“Sadece günün sonunda sayaçları silerek olsanız bile, bir maske her zaman eldiven giyin ve” Ogden diyor. “Eğer bir yüzey üzerinde bir mikrofilm gördüğünüzde, bir tepki tetikleyebilir tozu akarları ve orada toplama diğer alerjenler olabilir.”

temizleyiciler kimyasallar ve kokular da burnunuzu ve akciğerleri tahriş edebilir, bu yüzden maske ve eldiven giyen de, bu konuda yardımcı olacaktır. zaman temiz hala belirtiler varsa, beyaz sirke ve su karışımı kullanılarak düşünün. Daha az sert ve öylesine tahrişe neden olasılığı daha azdır, Ogden diyor.

“Onlar sıcak, karanlık alanları seviyorum çünkü yatakta tozu akarları için bir zemin ıslahı,” Ogden diyor. Ayrıca, onlar senin yaprak canlı cilt hücrelerinin besleniyorlar.

Dövüş: toz akarı kalıntılarını temizlemek için kurutma makinesinde sıcak su ve yüksek ısı çevrimi kullanılarak haftada en az senin yatak yıkayın. İdeal olarak, toz akarları gelişmek hangi yüzeyler en aza indirmek için yataktan ekstra atmak yastık ve doldurulmuş hayvanlar kaldırmak, Ogden diyor.

Onu diğer ipuçları yatak alerjisi serbest tutmak için

KAYNAKLAR

Neeta Ogden, MD, sözcüsü, alerji, astım, ve İmmünoloji Koleji.

Alerji Astım ve İmmünoloji Akademisi: “. Alerji ve Astım hastaları için Temizleme İpuçları”

bulmak